X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook zaprezentował grupowe płatności w Messengerze

Światowy gigant ogłosił dziś nowość w Messengerze, w ramach której użytkownicy aplikacji przeleją środki w obrębie grup. Jak dokładniej działa ta funkcja i kto może z niej skorzystać?

Facebook zaprezentował grupowe płatności w Messengerzefot. newsroom.fb.com

reklama


Messenger to aplikacja która w Polsce swoją popularnością przerosła samego Facebooka. Jak wynika z badań Gemius, w grudniu ubiegłego roku z komunikatora skorzystało 10,9 miliona użytkowników, natomiast z aplikacji portalu społecznościowego 9,4 miliona osób. Dziś ogłoszono nową możliwość płatności grupowych w Messengerze. Od teraz za pomocą urządzeń z systemem Android oraz z poziomu komputera możemy wysyłać i odbierać pieniądze pomiędzy wieloma osobami. Niezależnie od tego, czy podzielimy rachunek z restauracji czy kwotę prezentu dla przyjaciela, wystarczy wejść w istniejącą już konwersację grupową lub utworzyć nową i rozpocząć przelewanie środków.

Klikając w ikonę z plusem w lewym rogu konwersacji wyświetlimy funkcje rozmowy i zobaczymy ikonę płatności . Następnie należy wpisać kwotę oraz to, do kogo chcemy wysłać pieniądze (Zapłać) lub kogo o nie poprosić (Poproś). Możemy wybrać jedną osobę lub kilku członków grupy.

Aby ułatwić śledzenie przebiegu płatności, w rozmowie będą pojawiały się komunikaty. W dowolnym momencie wyświetlimy szczegółowe informacje o żądaniach płatności, dzięki czemu koordynowanie grupowych składek będzie jeszcze łatwiejsze. Wszyscy uczestnicy konwersacji grupowej zobaczą wysłaną lub odebraną kwotę. Nie musimy pamiętać hasła i informacji o karcie debetowej, a sama usługa jest całkowicie bezpłatna. Płatności za pomocą Messengera są obecnie dostępne w Stanach Zjednoczonych, ale podobnie jak w przypadku innych nowości od światowego giganta, możemy spodziewać się jej wkrótce w kolejnych krajach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail