X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

8 nowości, które ogłosił w ciągu ostatnich dni Facebook

Facebook intensywnie pracuje nad rozwojem portalu i swoich aplikacji. W ciągu ostatnich dni pojawiło się wiele nowości dotyczących grup, optymalizacji kampanii oraz wideo czatu. Oto osiem z nich, o których powinniście wiedzieć.

8 nowości, które ogłosił w ciągu ostatnich dni Facebookfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


We wtorek Mark Zuckerberg poinformował na swoim facebookowym profilu, że społeczność portalu to już 2 miliardy użytkowników. Każdego dnia 800 milionów osób pozostawia pod treściami kciuk w górę, a 175 miliony osób korzysta  z reakcji “Super”. Z kolei z Grup korzysta już ponad miliard użytkowników miesięcznie, a codziennie zawieranych jest 750 milionów nowych znajomości. Nic więc dziwnego, że przy takiej skali korzystania z serwisu Facebook nieustannie wprowadza aktualizacje i nowe opcje, które mają ułatwić odbiorcom funkcjonowanie w ramach serwisu oraz aplikacji z jego rodziny. Jest ich na tyle dużo, że postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu. Oto najważniejsze nowości od światowego giganta, które pojawiły się w ciągu ostatnich dni.

Ochrona zdjęć profilowych

Facebook od dłuższego czasu boryka się z problemem kradzieży zdjęć profilowych oraz podszywaniem się pod inne osoby. Dlatego też portal przy współpracy z indyjskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem pracuje nad narzędziem, które miałoby wpłynąć na zmniejszenie liczby takich sytuacji. Obecnie w Indiach testowane jest rozwiązanie, które m.in uniemożliwia zapisanie zdjęcia profilowego oraz wysłanie i udostępnianie go w wiadomościach, robienie zrzutów ekranu użytkownikom urządzeń z systemem Android, blokuje możliwość oznaczania nieznajomym użytkownikom na zdjęciu siebie lub inne osoby i pozwala na zastosowanie specjalnego wzoru na fotografii. Zabezpieczone są oznaczone tarczą na niebieskim tle, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie, które osoby chronią w ten sposób swoją tożsamość. Narzędzie być może już wkrótce trafi do innych krajów i pozwoli na wyeliminowanie problemu kopiowania i wykorzystywania zdjęć bez zgody osób widniejących na nich.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Optymalizacja kampanii

Facebook poinformował o możliwości optymalizacji kampanii prowadzonych za pośrednictwem Audience Network, Instant Articles oraz reklam in-stream. Nowe narzędzia mają na celu zaoferowanie reklamodawcom większej przejrzystości i kontroli nad prowadzonymi działaniami marketingowymi. Po raz pierwszy reklamodawcy będą mogli sprawdzić przed uruchomieniem kampanii, gdzie ich kreacje mają największą szansę powodzenia. Będą mogli także stworzyć listę kategorii witryn i aplikacji, na których nie chcą wyświetlać swoich kreacji. Takie rozwiązanie znacznie usprawni tworzenie spójnych list dla nawet setek osobnych kampanii i tysięcy kreacji. Reklamodawcy otrzymali także większy wybór o plasowaniu materiałów wideo w Audience Network za pośrednictwem łatwego w obsłudze formatu opt-out.

Informacje o grupach

Podczas przemówienia w ramach Facebook Community Summit, CEO Facebooka poinformował o kilku nowościach względem grup na portalu. Pierwsza z nich to informacje o grupach. Administratorzy będą otrzymywać w czasie rzeczywistym szereg informacji o rozwoju grupy i zaangażowaniu jej członków, takie jak liczba postów czy godziny, w których aktywność jest największa. Dzięki temu będą mogli lepiej podejmować decyzje i wspierać członków grup.

Filtrowanie próśb o dołączenie do grup

Sprawdzenie i akceptowanie wniosków o dołączenie do grupy jest dla administratorów jedną z najbardziej czasochłonnych czynności. Nowa funkcja pozwoli filtrować wnioski chętnych do dołączenia do grupy za pomocą podstawowych kryteriów takich jak np. lokalizacja, a następnie akceptować lub odrzucać zaznaczone wnioski na raz.

Kasowanie aktywności usuniętych członków

Kolejnym krokiem serwisu w stronę dbałości o bezpieczeństwo społeczności skupionej wokół grupy, jest wprowadzenie dla administratorów możliwości usuwania w jednym kroku nie tylko usunąć kogoś z grupy, ale także skasowania wszystkich śladów aktywności tej osoby, takich jak posty, komentarze oraz dodani przez nią członkowie.

Planowanie postów w grupach

Dotąd korzystający z Facebooka mogli planować posty wyłączenie na fanpagach. Teraz możliwe będzie to także w obrębie grup. Administratorzy i moderatorzy zaplanują publikację postów o dowolnej godzinie, w dowolnym dniu. Pozwoli to na tworzenie harmonogramów publikacji treści dla wybranych społeczności.

Rekomendacje

Ostatnią rzeczą o jakiej poinformowano podczas Facebook Community Summit jest fakt, że w trakcie testów jest także funkcja rekomendowania członkom przez administratorów grup innych społeczności o podobnym profilu lub tematyce. W ten sposób mieliby oni szansę przybliżyć użytkownikom inne, powiązane kręgi.

Zabawny wideo czat na Messengerze

Od teraz rozmowy wideo ze znajomymi i rodziną będą bardziej zabawne. Do możliwości rozmowy wideo w Messengerze dodano filtry, efekty, animacje, maski oraz reakcje. W ten sposób możemy podzielić się emocjami z naszym rozmówcą i uatrakcyjnienie przekazu. Maski pozostają na ekranie przez cały czas trwania rozmowy, natomiast reakcje znikają. Dodano także opcję robienia zrzutów ekranu z konwersacji zarówno indywidualnej, jak i grupowej.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Przedstawione zmiany to duża dawka nowości od Facebooka. Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że portal dokłada wszelkich starań, aby jego użytkownicy, w tym przypadku w znacznym stopniu członkowie i administratorzy grup, mogli jeszcze efektywniej wykorzystywać jego potencjał.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail