X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy przycisk na Facebooku budzi wiele emocji. Dlaczego?

Sprawdzasz co jakiś czas, co dzieje się u Twojego ex-partnera, byłego pracodawcy lub przyjaciela, z którym jesteś skłócony? Uważaj, za pomocą nowego przycisku na Facebooku możesz omyłkowo poinformować ich o swojej wizycie na ich profilu.

Nowy przycisk na Facebooku budzi wiele emocji. Dlaczego?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Chyba każdy z nas, chociaż jeden raz, potajemnie przeglądał profil wybranej osoby i nie chciałby, aby się o tym dowiedziała. W mediach społecznościowych często sprawdzamy aktywności innych, aby przekonać się co dzieje się w ich życiu, ale jednocześnie nie chcemy pozostawiać po sobie śladu i okazać zainteresowania. Dlatego nowy przycisk “Hello” wprowadzony po cichu przez światowego giganta budzi w użytkownikach wiele emocji. Pozwala on na wirtualne przywitanie z nieznajomą osobą na Facebooku, więc na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Sęk w tym, że przez swoje umiejscowienie jest przez przypadek klikany i może spowodować, że osoba, której profil podglądamy dowie się o naszej wizycie. Nawet, jeśli byśmy tego nie chcieli.

Jak możemy przeczytać na Mirrorprzycisk z machającą ręką usytuowano tuż przy tym, za pomocą którego zaprosimy użytkownika do znajomych. Po jego kliknięciu wybrana osoba otrzyma powiadomienie o przywitaniu i będzie mogła je odwzajemnić. Facebook deklaruje, że to nowy sposób na ułatwienie nawiązania relacji z ludźmi, których dotąd nie mieliśmy okazji poznać. Testy takiej możliwości nawiązania interakcji z użytkownikiem trwają od ponad miesiąca, lecz wciąż nie wszyscy użytkownicy mogą sprawdzić jego działanie.

fot. mirror.co.uk

fot. mirror.co.uk

Największym mankamentem przycisku jest to, że łatwo jest kliknąć go przez przypadek, szczególnie przeglądając portal z telefonu, i poinformować w ten sposób użytkownika o naszych odwiedzinach na jego profilu. Szybkie, ponowne kliknięcie może anulować przywitanie, ale zbyt późna reakcja może nie poskutkować.

Mimo teoretycznej możliwości “odwrotu” użytkownicy narzekają na pojawienie się nowej funkcji. Na Twitterze odnaleźć można wiele wpisów, które sugerują, że omyłkowo korzystają oni z przycisku podczas stalkowania lub nie mogą przyzwyczaić się do jego umiejscowienia.

Nie wiadomo jeszcze, czy przycisk pojawi się w portalu na stałe, gdyż Facebook nie opublikował żadnej oficjalnej informacji. Pewne jest jednak, że jeśli tak się stanie i “Hello” zagości na stałe na naszych profilach, sprawdzanie konta swojego ex, byłej szefowej lub kolegi, z którym jesteśmy skłóceni będzie nieco bardziej problematyczne.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail