X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

O komunikacji marek przyszłości – rozmowa z Arturem Kurasińskim

Filmteractive Festival zbliża się wielkimi krokami. W tym roku wydarzenie odbędzie się nie tylko w Łodzi, ale i w Warszawie. Poprowadzi je znany w branży Artur Kurasiński, który odpowiedział organizatorom na kilka pytań na temat komunikacji marek.

O komunikacji marek przyszłości – rozmowa z Arturem Kurasińskimfot. materiały od organizatora

reklama


Już 12 października odbędzie się 7. edycja Filmteractive – festiwal po raz pierwszy zagości w Warszawie. Podobnie jak w poprzednich latach, głównym tematem wydarzenia będzie komunikacja marketingowa i to, jak wpływają na nią nowe media i innowacje technologiczne, zmieniając dotychczasowe modele biznesowe. Festiwal poprowadzi aktywny komentator branżowy – Artur Kurasiński. Zainteresowanym konferencją odpowiedział on na kilka istotnych pytań:

Filmteractive Festival: Czy video odgrywa dziś faktycznie tak ważna rolę w internecie? Czy fabuła staje się ważniejsza od pokazywania produktu/brandu?

Artur Kurasiński: Mark Zuckerberg powiedział, że żyjemy w „złotej erze wideo” zgrabnie podsumowując to, co się dzieje wokół nas. Serwisy społecznościowe na wyścigi dodają możliwość zamieszczania plików wideo, mobile wspomaga generowanie treści wideo – nie dlatego, że taka jest moda tylko dlatego, że wideo lepiej konwertuje, przyciąga uwagę i oddziałuje na użytkowników lepiej niż inne treści statyczne (tekst czy obrazki). W zalewie „ruchomego contentu” pojawia się też wyzwanie – ten kto tworzy lepszą narrację, bardziej przemyślaną treść wygrywa. Nie sztuką jest wyjść na ulicę i nagrywać, co popadnie, tylko mieć przemyślany scenariusz i umieć zmontować materiał pod kątem grupy odbiorców.

Co z przyszłością komunikacji marek: kiedy zapanuje w końcu VR/AR? Czy dobrze skonstruowana opowieść będzie zawsze ważniejsza od technologii?

VR raczej będzie technologią wspierającą. Wszystko wskazuje na to, że to AR będzie główną linią frontu. Rozwój tej technologii dzięki Apple i Google jest niesamowity i już pokazuje, że nie trzeba mieć okularów i komputera za 8 tysięcy złotych, żeby móc cieszyć się rzeczywistością rozszerzoną. To telefony (mobile) będą tym komponentem, który wywoła rewolucję.

Jakim wyzwaniom powinny dziś sprostać marki, żeby nie tylko teraz wytyczać trendy, ale nie stracić z perspektywy swojej przyszłości na rynku?

Marki obecnie muszą być empatyczne i być blisko swoich klientów (a raczej fanów). Powinny umieć wyzwalać emocje i je kanalizować po to, aby wzmacniać swój przekaz. Nie jest prawdą, że są marki, których nie da się zareklamować – są tylko marketerzy bez wyobraźni.

Dlaczego warto wśród tylu październikowych wydarzeń wybrać właśnie Filmteractive?

Ponieważ (tak jak rok temu) będzie można posłuchać na żywo od bardzo doświadczonych osób jak będzie wyglądała przyszłość marek i komunikacji marketingowej. Jeśli wybierasz się na kilka konferencji – zrezygnuj i wybierz Filmteractive. Nie będziesz żałował!

Artur Kurasiński

Artur Kurasiński

Artur Kurasiński

Autor bloga blog.kurasinski.com, przedsiębiorca, zawodowo zajmuje się analityką YouTube’a (współtwórca narzędzia Fokus oraz MUSE). Współtworzy cykl spotkać dla przedsiębiorców Aula Polska oraz konkurs Aulery. Prowadzi również vloga gdzie tworzy program „Seria z AK74”. Skupia się na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger, vloger oraz aktywny komentator branżowy.

 

 

Więcej informacji o wydarzeni oraz możliwość zakupu biletów na stronie: www.filmteractive.eu 

Portal SocialPress jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail