X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowość na Instagramie – możesz poprosić o dołączenie do live’a znajomego

Instagram dodaje kolejne możliwości do relacji na żywo. Od teraz możemy wysłać prośbę o dołączenie nas do transmisji, którą prowadzi nasz znajomy. Dzięki temu współdzielenie live'ów będzie jeszcze szybsze i łatwiejsze.

Nowość na Instagramie – możesz poprosić o dołączenie do live’a znajomegofot. Instagram

reklama


Pod koniec października pisaliśmy o nowej funkcji relacji na żywo na Instagramie. Twórcy aplikacji wprowadzili wówczas możliwość dołączania do live’ów naszych znajomych. Na połowie ekranu widoczni jesteśmy my, a na drugiej nasz znajomy, którego zaprosiliśmy do wspólnego prowadzenia transmisji. Tego typu materiały są oznaczone w Stories za pomocą dwóch połączonych miniatur zdjęć profilowych. Funkcja ta z pewnością mogła przypaść do gustu grupom znajomych, które w ten sposób mogły przekazywać sobie informacje, czy dla liderów opinii i twórców internetowych, którzy mogą angażować inne osoby ze swojej branży do dyskusji lub też dać swoim odbiorcom możliwość wypowiedzi.

Prośba o dołączenie do live’a

Jak poinformował Instagram, od teraz do funkcja ta została rozszerzona. Użytkownicy mogą wysyłać prośby o dołączenie do transmisji i spędzać w ten sposób swój wolny czas. Podczas oglądania wideo przy widoku komentarzy możemy zobaczyć przycisk, za pomocą którego wyślemy prośbę o dołączenie nas do relacji. W dowolnej chwili możemy ją opuścić. Podczas prowadzenia własnej transmisji zobaczymy zaś żądania naszych przyjaciół, którzy chcieliby ją z nam współdzielić.

fot. Instagram

fot. Instagram

Nowa ikona w transmisji

Na dole ekranu, poniżej  komentarzy, pojawi się nowa ikona dwóch buziek, przy której widoczna będzie liczba wskazująca, ile próśb o dołączenie do transmisji wysłali nam użytkownicy. Dzięki niej wyświetlimy listę osób zainteresowanych prowadzeniem razem z nami relacji. Po zaakceptowaniu prośby użytkownik może tylko przez chwilę kierować się do naszych widzów lub zostać z nami na dłużej, bowiem w dowolnej chwili możemy go dodać lub usunąć.

Po zakończeniu transmisji możemy dodać wideo do Stories lub je odrzucić, co spowoduje, że zniknie ono z aplikacji. Dzięki aktualizacji użytkownicy Instagrama mają jeszcze więcej możliwości, aby szybciej dołączyć do relacji znajomego w aplikacji i podejmować czynności czy dyskusje wspólnie ze znajomymi w czasie rzeczywistym.

Nowa funkcja jest częścią wersji 24 aplikacji, którą znajdziemy w AppStore i Google Play.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail