X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Od teraz możesz dołączyć do live’a na Instagramie swojego przyjaciela

Nowość na Instagramie - od teraz możesz zaprosić do transmisji na żywo swojego znajomego. Jeśli wyrazi on zgodę, ekran relacji zostanie podzielony na pół i oboje będziecie widoczni dla Waszych odbiorców. Jak skorzystać z nowej opcji?

Od teraz możesz dołączyć do live’a na Instagramie swojego przyjacielafot. instagram-press.com

reklama


Instagram poinformował o nowej możliwości w aplikacji. Wprowadzone oficjalne w styczniu transmisje na żywo cieszą się dużą popularnością, a miliony osób wykorzystały je do nawiązania kontaktów z przyjaciółmi i obserwatorami. Dlatego też, aby urozmaicić możliwości ich wykorzystania od teraz możemy dodać do nich także swojego przyjaciela. Transmisje na żywo są wedle twórców aplikacji autentyczne, lecz mogą być także onieśmielające. Teraz za pomocą jednego kliku dodamy do nich bliską nam osobę, która będzie widoczna na połowie ekranu. Obserwujący, a także obserwujący naszego znajomego, będą mogły zobaczyć relację. W każdej chwili możemy zmienić naszego współuczestnika na inną, oglądającą nam osobę, a on sam także może wyłączyć się z relacji.

W jaki sposób dodać znajomego do relacji?

Aby skorzystać z nowej opcji wystarczy po uruchomieniu transmisji na żywo wybrać ikonę  , która znajduje się w prawym, dolnym rogu, wskazać imię osoby, którą chcemy zaprosić do dołączenia do naszej transmisji oraz wybrać przycisk “Dodaj”. Gdy przyjmie ona zaproszenie, ekran relacji zostanie podzielony na pół i pojawi się tam jej widok. Jeśli zaś odrzuci propozycję, również zostaniemy o tym poinformowani. W dowolnym momencie zarówno my, jak i sam uczestnik, możemy zrezygnować z jego udziału relacji. Po jej zakończeniu mamy możliwość udostępnienia wideo w Stories lub odrzucenia go, co sprawi, że film zniknie z aplikacji.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Jak rozpoznać tego typu transmisje?

Relacje, które są prowadzone przez dwie osoby jednocześnie będą specjalnie oznaczone. Na pasku Stories pojawią się dwie okrągłe, połączone miniatury zdjęć profilowych, a klikając w nie zostaniemy przeniesieni do transmisji, którą mamy możliwość oglądać, komentować oraz lajkować.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Nowa funkcja może okazać się przydatna dla grup znajomych, które chcą się porozumieć we wspólnej sprawie, na przykład zadania domowego, z którym boryka się większa liczba osób, dla influencerów, którzy w ten sposób chcieliby wyróżnić i zaprosić do dyskusji swoich fanów, a także marek, które tą metodą pozwoliłyby dojść do głosu swoim odbiorcom.

Jak czytamy na blogu Instagrama, aktualizacje te dostępne są w ramach wersji 20 Instagrana na iOS, którą znajdziemy w AppStore oraz na Android, dostępnej w Google Play. Warto wiec upewnić się, że posiadamy najnowszą wersję aplikacji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail