X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Od teraz umieścisz GIFy i zdjęcia w ankietach na Facebooku

Facebook umożliwia tworzenie ankiet z odpowiedziami w postaci GIFów lub zdjęć. Światowy gigant wprowadza nową opcję, która może zwiększyć popularność pozyskiwania informacji za pomocą ankiet.

Od teraz umieścisz GIFy i zdjęcia w ankietach na Facebookufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Ankiety na Facebooku są obecne w serwisie już od dziesięciu lat, jednak wydaje się, że w ostatnim czasie zyskały na popularności i stały się jednym z częściej wykorzystywanych sposobów na zbieranie informacji i opinii. Ci, którzy dotąd z nich korzystali z pewnością ucieszą się więc z informacji, że od teraz możemy tworzyć ankiety składające się nie tylko z opcji tekstowych, ale również z GIFów i obrazków.

Jak informuje The Verge, od kilku dni użytkownicy mogą tworzyć ankiety zawierające odpowiedzi w postaci animacji oraz zdjęć i obrazków. Zarówno na desktopie, jak i aplikacjach na iOS oraz Android możemy zamienić czasami nudną i nie zachęcającą do interakcji formę tekstową na wizualną.

Aby utworzyć tego typu ankiety wystarczy w widoku tworzenia nowego posta na Facebooku wybrać opcję “Ankiety”, wpisać swoje zapytanie w polu tekstowym i w ramach jednej z opcji odpowiedzi wybrać – ikonę aparatu, jeśli chcemy zamieścić zdjęcie lub też znak GIFa, jeśli chcemy dodać wariant animacji.

fot. screen z Facebooka

fot. screen z Facebooka

Ankiety możemy wykorzystać zarówno do pozyskania rzetelnych informacji, jak i do zachęcenia odbiorców naszych treści do zabawy. Skorzystają na tym marki, które mogą dać swoim fanom do wyboru kilka wariantów i propozycji, także humorystycznych. Dzięki nowym możliwościom jako indywidualni użytkownicy możemy zaś poradzić się np. w kwestii filmu lub serialu na jesienny wieczór czy wyglądu produktu, który chcemy kupić.

fot .theverge.com

fot. theverge.com

Być może nowe możliwości ankiet mogą zastąpić głosowanie za pomocą reakcji – dotąd w ramach ankiet zamieszczaliśmy jedynie warianty tekstowe, a głosowanie na jedną z dwóch opcji prezentowanych na zdjęciu odbywało się nierzadko przy wskazaniu reakcji. Teraz, w pełni zgodnie z regulaminem będziemy mogli wykorzystywać do tego ankiety zbierające odpowiedzi.

Stara funkcja portalu społecznościowego została odświeżona, a biorąc pod uwagę popularność wizualnej formy komunikacji, możemy spodziewać się, że wkrótce na tablicach naszych znajomych zobaczymy zapytania z odpowiedziami w formie zdjęć lub animacji.

  • Sara ElNemr

    opcja chyba nie jest dostepna w Business Manager – więc chyba nie bardzo marki na tym skorzystają (chyba, że te działania mają dotyczyć grup)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail