X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Od teraz umieścisz GIFy i zdjęcia w ankietach na Facebooku

Facebook umożliwia tworzenie ankiet z odpowiedziami w postaci GIFów lub zdjęć. Światowy gigant wprowadza nową opcję, która może zwiększyć popularność pozyskiwania informacji za pomocą ankiet.

Od teraz umieścisz GIFy i zdjęcia w ankietach na Facebookufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Ankiety na Facebooku są obecne w serwisie już od dziesięciu lat, jednak wydaje się, że w ostatnim czasie zyskały na popularności i stały się jednym z częściej wykorzystywanych sposobów na zbieranie informacji i opinii. Ci, którzy dotąd z nich korzystali z pewnością ucieszą się więc z informacji, że od teraz możemy tworzyć ankiety składające się nie tylko z opcji tekstowych, ale również z GIFów i obrazków.

Jak informuje The Verge, od kilku dni użytkownicy mogą tworzyć ankiety zawierające odpowiedzi w postaci animacji oraz zdjęć i obrazków. Zarówno na desktopie, jak i aplikacjach na iOS oraz Android możemy zamienić czasami nudną i nie zachęcającą do interakcji formę tekstową na wizualną.

Aby utworzyć tego typu ankiety wystarczy w widoku tworzenia nowego posta na Facebooku wybrać opcję “Ankiety”, wpisać swoje zapytanie w polu tekstowym i w ramach jednej z opcji odpowiedzi wybrać – ikonę aparatu, jeśli chcemy zamieścić zdjęcie lub też znak GIFa, jeśli chcemy dodać wariant animacji.

fot. screen z Facebooka

fot. screen z Facebooka

Ankiety możemy wykorzystać zarówno do pozyskania rzetelnych informacji, jak i do zachęcenia odbiorców naszych treści do zabawy. Skorzystają na tym marki, które mogą dać swoim fanom do wyboru kilka wariantów i propozycji, także humorystycznych. Dzięki nowym możliwościom jako indywidualni użytkownicy możemy zaś poradzić się np. w kwestii filmu lub serialu na jesienny wieczór czy wyglądu produktu, który chcemy kupić.

fot .theverge.com

fot. theverge.com

Być może nowe możliwości ankiet mogą zastąpić głosowanie za pomocą reakcji – dotąd w ramach ankiet zamieszczaliśmy jedynie warianty tekstowe, a głosowanie na jedną z dwóch opcji prezentowanych na zdjęciu odbywało się nierzadko przy wskazaniu reakcji. Teraz, w pełni zgodnie z regulaminem będziemy mogli wykorzystywać do tego ankiety zbierające odpowiedzi.

Stara funkcja portalu społecznościowego została odświeżona, a biorąc pod uwagę popularność wizualnej formy komunikacji, możemy spodziewać się, że wkrótce na tablicach naszych znajomych zobaczymy zapytania z odpowiedziami w formie zdjęć lub animacji.

  • Sara ElNemr

    opcja chyba nie jest dostepna w Business Manager – więc chyba nie bardzo marki na tym skorzystają (chyba, że te działania mają dotyczyć grup)

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail