X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram nareszcie pozwoli na planowanie postów

Instagram robi ukłon w stronę użytkowników i w końcu daje możliwość planowania postów z wyprzedzeniem. Ogłoszona nowość może znacznie ułatwić życie niejednemu specjaliście ds. social media. Jak będzie działała?

Instagram nareszcie pozwoli na planowanie postówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Instagram stał się miejscem, w którym coraz lepiej odnajdują się marki. Komunikacja wizualna jest dla wielu z nich szansą na efektywniejsze dotarcie do swoich odbiorców i zaprzyjaźnienie ich z firmą. Od teraz prowadzeniu tego typu profili będzie jeszcze łatwiejsze, gdyż Instagram poinformował o możliwości planowania postów dzięki Instagram Graph API.

Facebooka daje użytkownikom możliwość zaplanowania wpisów z wyprzedzeniem, a Twitter ma Tweetdecka – w końcu nadszedł czas także na Instagrama. Jak poinformowano 30 stycznia na blogu biznesowym aplikacji, już w ubiegłym roku rozpoczęto proces aktualizacji API, a dzięki wprowadzonym zmianom firmy będą mogły efektywniej zarządzać swoją obecnością w serwisie.

Planowanie postów nie będzie się odbywało się bezpośrednio w aplikacji – potrzebne będzie skorzystanie z dodatkowego narzędzia takiego jak m.in. HootSuite, Sprout Social czy Social Flow, które są partnerami marketingowymi Facebooka i Instagrama. Wspomniane firmy zyskają dostęp do funkcji, która umożliwia planowanie postów.

fot. business.instagram.com

fot. business.instagram.com

Rozwój aplikacji

Wedle Ryana Holmesa, CEO Hootsuite’a, które jako pierwsze wdroży nową funkcję, planowanie i publikowanie postów w aplikacji było numerem jeden wśród pożądanych funkcji u 16 milionów osób korzystających z narzędzia. Sam serwis jest w jego opinii jednym z najprężniej rozwijających się i w ciągu każdego miesiąca generuje około dwóch milionów zdjęć i filmów. Dodanie możliwości tworzenia harmonogramów może jeszcze bardziej przyspieszyć ten rozwój.

Dotychczas planowanie postów było możliwe jedynie za pomocą zewnętrznych aplikacji, które wysyłały przypomnienia o konieczności opublikowania posta w określonym czasie, ale użytkownik musiał ręcznie go dodać. Bezpośrednio w aplikacji możliwe było zaś zapisywanie postów w wersjach roboczych i publikowanie ich, również ręcznie, w zaplanowanym czasie. Poczyniony przez Instagrama ruch można traktować jako ukłon w stronę specjalistów zajmujących się obsługą kanałów w social media. Z pewnością ułatwi to ich pracę i pomoże zaoszczędzić czas.

Co ważne, z najnowszej funkcji skorzystają profile biznesowe w aplikacji. Użytkownicy indywidualni narazie nie będą mieli takiej możliwości – w ich przypadku będzie to możliwe prawdopodobnie dopiero na początku 2019 roku.

To jednak nie koniec

Wspominana zmiana nie jest jednak jedyną niespodzianką od Instagrama – na facebookowej stronie dla deweloperów napisano także, że profile biznesowe zyskają możliwość wglądu w informacje na temat innych firm, a także przeglądania wpisów i komentarzy, w których został oznaczony lub wspomniany ich profil i odpowiadania na nie w imieniu firmy. Dotąd marki mogły analizować profile i moderować komentarze – teraz obszar dostępnych opcji został powiększony.

  • DMati

    Przecież Buffer ma od dłuższego czasu planowanie wpisów na Instagram.

    • Z tego co wiem, Buffer w odróżnieniu od Hootsuite nie jest apką partnerską.

  • Witam, czy już można używać planowanych postów? Jeśli tak, to jaką aplikację polecacie. Z góry dzięki ;)

  • Istnieją jakieś darmowe narzędzia do planowania postów? Pozdrawiam

    https://www.instagram.com/positiveat/

  • Czasem używam planowania postów w HootSuite, ale niestety nie ma tam możliwości dodania lokalizacji i oznaczenia innych profili na zdjęciu. Jakaś inna ‘aplikacja’ ma taką możliwość?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail