X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sieć FTTH – przyszłość łączności internetowej

Co kryje się za pojęciem sieci FTTH? Co jest ich największą zaletą? Jakie dają nam możliwości? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Sieć FTTH – przyszłość łączności internetowejfot. pixabay.com

reklama


Artykuł biznesowy

Szybki Internet, brak zakłóceń podczas transmisji danych i swobodne korzystanie z sieci nawet przez kilku użytkowników jednocześnie – to już nie mrzonki, ale rzeczywistość. Marzenia o ultraszybkim internecie stały się realne dzięki nowoczesnej technologii, którą nie bez powodu nazywa się technologią przyszłości – mowa o światłowodzie (sieć FTTH). W Polsce, niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest Orange. Dzięki tak nowoczesnym rozwiązaniom, które oferuje, śmiało można patrzeć jeszcze dalej w przyszłość łączności internetowej.

Sieć FTTH, czyli co?

Światłowód to termin, który kojarzy coraz więcej osób, w przeciwieństwie do zupełnie obco brzmiącej nazwy sieć FTTH. W rzeczywistości, oba określenia dotyczą tego samego produktu, jakim jest internet światłowodowy, czyli nowoczesny internet stacjonarny. Obecnie, jedną z najatrakcyjniejszych z ofert można znaleźć na https://www.orange.pl/view/internet-domowy.

Warto wiedzieć, że FTTH to skrót z języka angielskiego, który w całości brzmi: Fiber to the Home. Oznacza to, że za sprawą tej supernowoczesnej technologii, użytkownik internetu ma bezpośrednie połączenie z centralą. Tym samym, internet jest ultraszybki, stabilny i ma niezwykle wysoką jakość. Jest to możliwe dzięki przesyłaniu danych przez światłowód (przezroczyste włókno wykonane z tworzyw sztucznych) za pomocą światła. Tak innowacyjne rozwiązanie zapewnia niebywałą prędkość  transmisji danych, dochodzącą nawet do 600 Mb/s. To główna zaleta korzystania ze światłowodu, która generuje szereg korzyści dla każdego użytkownika takiego ultranowoczesnego internetu.

Zalety sieci FTTH

Korzystanie z sieci FTTH wiąże się z wieloma udogodnieniami, które są bezpośrednio odczuwane przez użytkowników internetu i znacząco odróżniają to nowoczesne rozwiązanie, jakim jest światłowód, od tradycyjnego internetu domowego:

  • bezpośrednie połączenie centrali z domem użytkownika internetu gwarantuje szybką i pozbawioną zakłóceń transmisję danych,
  • sieć FTTH zwiększa prędkość przesyłu danych nawet do 600 Mb/s, bez utraty jakości internetu,
  • w abonamencie na orange.pl są dostępne oferty ultraszybkiego internetu światłowodowego z jednoczesnym dostępem do atrakcyjnego pakietu usług multimedialnych (telewizja, aplikacja Mój FunBox z nowoczesnym modemem Wi-Fi, internet dla całej rodziny),
  • szybkie buforowanie, szybkie ściąganie filmów i plików, brak lagów, niski ping,
  • dzięki ofercie od Orange, możliwe jest korzystanie z ultraszybkiego Wi-Fi w całym domu (nowoczesny modem Mój FunBox: https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#sprzedaz-do-mikrorynkow),
  • z sieci FTTH może korzystać wielu użytkowników jednocześnie, bez utraty prędkości i jakości internetu.

Wszystko to sprawia, że światłowód, czyli sieć FTTH, to internet bez limitów, który dociera do każdego użytkownika z prędkością światła. Ale na tym nie koniec. Prace nad ciągłym rozwojem nowych technologii trwają nieprzerwanie i być może już w niedalekiej przyszłości, sieć FTTH będzie dostępna dla każdego, bez wyjątku, a użytkownicy internetu światłowodowego zyskają jeszcze więcej możliwości.

Sieć FTTH technologią przyszłości?

Ze względu na szereg korzyści, które wynikają z użytkowania światłowodu, można sądzić, że w niedalekiej przyszłości, sieć FTTH zastąpi dotychczasowe, tradycyjne rozwiązania. Już teraz internet światłowodowy jest w czołówce najlepszych rozwiązań z zakresu łączności internetowej, a łącza Orange Światłowód o prędkości dochodzącej nawet do 600 Mb/s dają możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu nikt nawet nie marzył. Aktualnie, na polskim rynku nie ma szybszego internetu domowego niż sieć FTTH, a Orange jest niekwestionowanym liderem w branży, oferującym tak nowoczesne rozwiązania z zakresu łączności internetowej.

Światłowód – niekończące się możliwości

Na rynku dostępne są nowoczesne routery, z wbudowanymi kilkoma antenami, dzięki czemu zapewniają niezwykle mocny sygnał Wi-Fi (np. FunBox 3.0 w ofercie Orange). Korzystając z takiego urządzenia, można mieć pewność, że transmisja danych nie będzie narażona na zakłócenia, a tym samym uda się uzyskać najwyższą jakość internetu. Dotyczy to nawet tych sytuacji, w których z sieci korzysta kilku domowników jednocześnie.

Dodatkowo, korzystając z aplikacji zintegrowanej z urządzeniem (Mój FunBox), można zarządzać domową siecią, np. udostępniając internet swoim gościom. Ale nowoczesny router to znacznie więcej możliwości niż ultraszybki internet, ponieważ urządzenie jest m.in. kompatybilne z drukarką oraz dekoderem telewizyjnym Samsung ICU 100.

Routery takie, jak FunBox 3.0, stanowią doskonały dodatek do domowego internetu światłowodowego.

Artykuł biznesowy

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail