X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sieć FTTH – przyszłość łączności internetowej

Co kryje się za pojęciem sieci FTTH? Co jest ich największą zaletą? Jakie dają nam możliwości? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Sieć FTTH – przyszłość łączności internetowejfot. pixabay.com

reklama


Artykuł biznesowy

Szybki Internet, brak zakłóceń podczas transmisji danych i swobodne korzystanie z sieci nawet przez kilku użytkowników jednocześnie – to już nie mrzonki, ale rzeczywistość. Marzenia o ultraszybkim internecie stały się realne dzięki nowoczesnej technologii, którą nie bez powodu nazywa się technologią przyszłości – mowa o światłowodzie (sieć FTTH). W Polsce, niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest Orange. Dzięki tak nowoczesnym rozwiązaniom, które oferuje, śmiało można patrzeć jeszcze dalej w przyszłość łączności internetowej.

Sieć FTTH, czyli co?

Światłowód to termin, który kojarzy coraz więcej osób, w przeciwieństwie do zupełnie obco brzmiącej nazwy sieć FTTH. W rzeczywistości, oba określenia dotyczą tego samego produktu, jakim jest internet światłowodowy, czyli nowoczesny internet stacjonarny. Obecnie, jedną z najatrakcyjniejszych z ofert można znaleźć na https://www.orange.pl/view/internet-domowy.

Warto wiedzieć, że FTTH to skrót z języka angielskiego, który w całości brzmi: Fiber to the Home. Oznacza to, że za sprawą tej supernowoczesnej technologii, użytkownik internetu ma bezpośrednie połączenie z centralą. Tym samym, internet jest ultraszybki, stabilny i ma niezwykle wysoką jakość. Jest to możliwe dzięki przesyłaniu danych przez światłowód (przezroczyste włókno wykonane z tworzyw sztucznych) za pomocą światła. Tak innowacyjne rozwiązanie zapewnia niebywałą prędkość  transmisji danych, dochodzącą nawet do 600 Mb/s. To główna zaleta korzystania ze światłowodu, która generuje szereg korzyści dla każdego użytkownika takiego ultranowoczesnego internetu.

Zalety sieci FTTH

Korzystanie z sieci FTTH wiąże się z wieloma udogodnieniami, które są bezpośrednio odczuwane przez użytkowników internetu i znacząco odróżniają to nowoczesne rozwiązanie, jakim jest światłowód, od tradycyjnego internetu domowego:

  • bezpośrednie połączenie centrali z domem użytkownika internetu gwarantuje szybką i pozbawioną zakłóceń transmisję danych,
  • sieć FTTH zwiększa prędkość przesyłu danych nawet do 600 Mb/s, bez utraty jakości internetu,
  • w abonamencie na orange.pl są dostępne oferty ultraszybkiego internetu światłowodowego z jednoczesnym dostępem do atrakcyjnego pakietu usług multimedialnych (telewizja, aplikacja Mój FunBox z nowoczesnym modemem Wi-Fi, internet dla całej rodziny),
  • szybkie buforowanie, szybkie ściąganie filmów i plików, brak lagów, niski ping,
  • dzięki ofercie od Orange, możliwe jest korzystanie z ultraszybkiego Wi-Fi w całym domu (nowoczesny modem Mój FunBox: https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#sprzedaz-do-mikrorynkow),
  • z sieci FTTH może korzystać wielu użytkowników jednocześnie, bez utraty prędkości i jakości internetu.

Wszystko to sprawia, że światłowód, czyli sieć FTTH, to internet bez limitów, który dociera do każdego użytkownika z prędkością światła. Ale na tym nie koniec. Prace nad ciągłym rozwojem nowych technologii trwają nieprzerwanie i być może już w niedalekiej przyszłości, sieć FTTH będzie dostępna dla każdego, bez wyjątku, a użytkownicy internetu światłowodowego zyskają jeszcze więcej możliwości.

Sieć FTTH technologią przyszłości?

Ze względu na szereg korzyści, które wynikają z użytkowania światłowodu, można sądzić, że w niedalekiej przyszłości, sieć FTTH zastąpi dotychczasowe, tradycyjne rozwiązania. Już teraz internet światłowodowy jest w czołówce najlepszych rozwiązań z zakresu łączności internetowej, a łącza Orange Światłowód o prędkości dochodzącej nawet do 600 Mb/s dają możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu nikt nawet nie marzył. Aktualnie, na polskim rynku nie ma szybszego internetu domowego niż sieć FTTH, a Orange jest niekwestionowanym liderem w branży, oferującym tak nowoczesne rozwiązania z zakresu łączności internetowej.

Światłowód – niekończące się możliwości

Na rynku dostępne są nowoczesne routery, z wbudowanymi kilkoma antenami, dzięki czemu zapewniają niezwykle mocny sygnał Wi-Fi (np. FunBox 3.0 w ofercie Orange). Korzystając z takiego urządzenia, można mieć pewność, że transmisja danych nie będzie narażona na zakłócenia, a tym samym uda się uzyskać najwyższą jakość internetu. Dotyczy to nawet tych sytuacji, w których z sieci korzysta kilku domowników jednocześnie.

Dodatkowo, korzystając z aplikacji zintegrowanej z urządzeniem (Mój FunBox), można zarządzać domową siecią, np. udostępniając internet swoim gościom. Ale nowoczesny router to znacznie więcej możliwości niż ultraszybki internet, ponieważ urządzenie jest m.in. kompatybilne z drukarką oraz dekoderem telewizyjnym Samsung ICU 100.

Routery takie, jak FunBox 3.0, stanowią doskonały dodatek do domowego internetu światłowodowego.

Artykuł biznesowy

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail