X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wkrótce udostępnisz Instagram Stories także w WhatsApp

Wygląda na to, że już niebawem użytkownicy WhatsApp będą mogli w prosty sposób opublikować instagramowe Stories jako Status. Facebook testuje rozwiązanie, które pozwoli na bezpośrednie udostępnienie relacji w komunikatorze.

Wkrótce udostępnisz Instagram Stories także w WhatsAppfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W ubiegłym roku mogliśmy obserwować dynamiczny rozwój Instagram Stories oraz poszerzający się obszar jego zastosowań. Teraz twórcy aplikacji zastanawiają się nad wprowadzeniem możliwości bezpośredniego udostępniania naszych relacji z Instagrama w aplikacji WhatsApp za pomocą jednego kliknięcia. Obecnie trwają testy rozwiązania, dzięki któremu moglibyśmy publikować znikające zdjęcia, filmy i GIFy także w komunikatorze. Co biorąc pod uwagę, że Instagram Stories ma już 300 milionów aktywnych użytkowników każdego dnia, wydaje się dość interesujące.

Korzyści płynące z tego rozwiązania

Aktualnie z takiej możliwości może skorzystać wąska grupa użytkowników, która testuje nowe rozwiązanie. Dodanie tej opcji do WhatsApp może zapewnić użytkownikom większy ruch i poszerzyć bazę użytkowników, szczególnie w krajach, gdzie komunikator jest numerem jeden i przewyższa swoją popularnością Messengera. TechCrunch przypuszcza także, że innym powodem takiej decyzji może być chęć zwiększania wykorzystania Statusu w aplikacji WhatsApp, który wprowadzono w lutym i podobnie jak wiadomości, jest on szyfrowany.

Bez wątpienia światowy gigant mógłby także w ten sposób sprawić, że użytkownicy spędzą więcej czasu w obrębie jego aplikacji oraz stworzyć warunki do tego, aby użytkownicy płynnie przechodzili z jednej do drugiej aplikacji.

Ryzyko znużenia

Takie połączenie ma oczywiście także swoje minusy, gdyż możemy zaobserwować, że użytkownicy po pewnym czasie odczuwają zmęczenie i znużenie wynikające z powielania tych samych treści na wielu kanałach. Takie połączenie funkcji obu aplikacji miałoby więc swoje wady i zalety, zarówno z perspektywy przeciętnego użytkownika, jak i na przykład marktera. O jej powodzeniu przekonamy się z pewnością po jej wdrożeniu, choć nie znamy jeszcze dokładnej daty.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail