X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Atak hakerski na YouTube – z serwisu zniknął teledysk “Despacito”

Chaos na YouTube - wygląda na to, że konta znanych artystów w serwisie zostały zhakowane. Chwilowo zniknął m.in. teledysk do utworu Despacito posiadający rekordową liczbę wyświetleń.

Atak hakerski na YouTube – z serwisu zniknął teledysk “Despacito”fot. theverge.com

reklama


Wygląda na to, że YouTube boryka się ponowie z poważnymi problemami. Niedawno w siedzibie firmy w Kalifornii doszło do strzelaniny, a dziś ekipa hakerów podpisujących się jako Prosox i Kuroi’sh usunęła znane przeboje. Ofiarą hakerów padły konta VEVO popularnych gwiazd – Seleny Gomez, Shakiry, Adele, Taylor Swift, DJ Snake’a, Chrisa Browna, Calvina Harrisa czy Louisa Fonsiego.

W przypadku tego ostatniego artysty mogło być to szczególnie bolesne, bowiem z popularnego serwisu zniknął teledysk do utworu “Despacito”, dla którego odnotowano rekordową liczbę ponad 5 miliardów wyświetleń. Wygląda na to, że najpierw zmieniono tytuł, by zaakcentować, że podejmowane działania są celowo, a w dalsze kolejności całkowicie je usunięto.

Przy części wideo edytowano nazwy i dodano adnotacje “Hacked by Prosox & Kuroi’sh”.  Podmieniono także obrazy dla filmów, na których widoczne są zamaskowane postacie z serialu “Dom z papieru”. Do ataku użyto podobno skryptu do zmiany tytułu wideo.

AKTUALIZACJA

W trakcie pisania tekstu zauważyliśmy, że ponownie możliwe jest wyszukanie “Despacito” w serwisie, co może oznaczać, że serwis częściowo uporał się z problemami. Nie wiadomo jednak kto dokładnie jest odpowiedzialny za atak oraz czy jego skutki udało się całkowicie wyeliminować.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail