X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Atak hakerski na YouTube – z serwisu zniknął teledysk “Despacito”

Chaos na YouTube - wygląda na to, że konta znanych artystów w serwisie zostały zhakowane. Chwilowo zniknął m.in. teledysk do utworu Despacito posiadający rekordową liczbę wyświetleń.

Atak hakerski na YouTube – z serwisu zniknął teledysk “Despacito”fot. theverge.com

reklama


Wygląda na to, że YouTube boryka się ponowie z poważnymi problemami. Niedawno w siedzibie firmy w Kalifornii doszło do strzelaniny, a dziś ekipa hakerów podpisujących się jako Prosox i Kuroi’sh usunęła znane przeboje. Ofiarą hakerów padły konta VEVO popularnych gwiazd – Seleny Gomez, Shakiry, Adele, Taylor Swift, DJ Snake’a, Chrisa Browna, Calvina Harrisa czy Louisa Fonsiego.

W przypadku tego ostatniego artysty mogło być to szczególnie bolesne, bowiem z popularnego serwisu zniknął teledysk do utworu “Despacito”, dla którego odnotowano rekordową liczbę ponad 5 miliardów wyświetleń. Wygląda na to, że najpierw zmieniono tytuł, by zaakcentować, że podejmowane działania są celowo, a w dalsze kolejności całkowicie je usunięto.

Przy części wideo edytowano nazwy i dodano adnotacje “Hacked by Prosox & Kuroi’sh”.  Podmieniono także obrazy dla filmów, na których widoczne są zamaskowane postacie z serialu “Dom z papieru”. Do ataku użyto podobno skryptu do zmiany tytułu wideo.

AKTUALIZACJA

W trakcie pisania tekstu zauważyliśmy, że ponownie możliwe jest wyszukanie “Despacito” w serwisie, co może oznaczać, że serwis częściowo uporał się z problemami. Nie wiadomo jednak kto dokładnie jest odpowiedzialny za atak oraz czy jego skutki udało się całkowicie wyeliminować.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail