X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

4 nowości dla administratorów Grup na Facebooku

Portal Marka Zuckerberga poinformował o kilku nowościach dla Grup. Dzięki nim administratorzy będą mogli łatwiej zarządzać i efektywniej dbać o bezpieczeństwo społeczności. Jakie funkcje pojawią się więc na Facebooku?

4 nowości dla administratorów Grup na Facebookufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Administratorzy Grup na Facebooku poświęcają dużo czasu swoim społecznościom i dbaniu o bezpieczeństwo oraz ład udostępnianych materiałów i prowadzonych dyskusji. Aby im to ułatwić, Facebook poinformował wczoraj o aktualizacjach, w ramach których administratorzy będą mogli jeszcze bardziej chronić swoje społeczności i zarządzać nimi efektywniej.

Wsparcie dla administratorów

Aby zapewnić administratorom Grup szybszą i bardziej spersonalizowaną pomoc, otrzymają oni wsparcie i dedykowane miejsce do zgłaszania problemów, zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi od specjalistów z Facebooka. Jak czytamy, celem światowej firmy jest udzielenie pomocy już w ciągu jednego dnia roboczego. Funkcję zobaczymy w narzędziach administracyjnych, jednakże jest ona obecnie dostępna jedynie dla ograniczonej liczby administratorów Grup na Facebooku korzystających z portalu na urządzeniach z systemem iOS i Android w języku angielskim i hiszpańskim.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

Internetowe zasoby edukacyjne

Dla utrzymania bezpieczeństwo i zaangażowania społeczności utworzono miejsce do nauki online. Znajdziemy w nim tutoriale, prezentacje produktów i case studies oparte na doświadczeniach oraz wiedzy innych administratorów. Materiały są dostępne na facebook.com/community.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

Informacja o łamaniu zasad w Grupie

Kolejną nowością są funkcje dla zasad Grup. Od teraz, gdy administratorzy i moderatorzy usuną posty naruszające zasady społeczności będą mogli powiadomić członków o szczegółach i konkretnych powodach usunięcia tychże treści. Możliwa będzie także współpraca administratorów i moderatorów – po usunięciu wybranego wpisu będą mogli oni dodawać notatki w dzienniku aktywności.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

Automatyczne zatwierdzanie treści

Ostatnią z nowości jest automatyczne zatwierdzanie treści udostępnianych w Grupach. Administratorzy, którzy spędzają dużo czasu na zarządzaniu społecznościami, będą mogli robić to jeszcze efektywniej. Wybiorą oni bowiem członków, których posty będą automatycznie zatwierdzanie do publikacji za każdym razem, gdy zechcą oni podzielić się treściami z innymi. Pozwoli to na oszczędność czasu zarządzających i skupieniu się na innych aspektach funkcjonowaniu Grup.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

Autorzy informacji zapewniają także, że zdają sobie sprawę ile jest jeszcze do zrobienia w kwestii Grup i deklarują, że nadal będą pracować nad potrzebnymi do tego zasobami.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail