X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube uruchamia usługę streamingowania muzyki

YouTube uruchamia nową usługę strumieniowania muzyki. Już jutro mieszkańcy wybranych krajów będą mogli z niej skorzystać zarówno w wersji darmowej, jak i Premium.

YouTube uruchamia usługę streamingowania muzykifot. music.youtube.com/coming-soon/

reklama


Jak wynika z informacji, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu, już jutro, czyli 22 maja, YouTube uruchomi nową usługę YouTube Music. Dzięki niej możliwe będzie strumieniowanie muzyki, otrzymywanie spersonalizowanych rekomendacji opartych na historii odtworzeń, tym gdzie jesteśmy, co robimy i w jakim jesteśmy nastroju. Nowa usługa ma sprawić, że odnajdziemy muzykę jednym miejscu, w ramach tysiąca playlist, oficjalnych wersji utworów czy albumów.

Z usługi skorzystamy bezpłatnie, jednakże wówczas zobaczymy reklamy pomiędzy treściami. Twórcy serwisu uruchamiają więc, podobnie jak inne serwisy streamingowe, płatną wersję Premium bez reklam, której koszt wyniesie 9,99$ miesięcznie.

fot. youtube.googleblog.com

fot. youtube.googleblog.com

Co więcej, aby rozszerzyć funkcje wspominanej usługi Premium poza aplikacją muzyczną, wkrótce usługa YouTube Premium zastąpi nazwę YouTube Red. Będzie obejmowała ona odtwarzanie w tle, brak reklam we wszystkich serwisach YouTube’a, a także dostęp do oryginalnych kanałów. Cena usługi, z racji tego, że zawiera ona YouTube Music zmieni się i dla nowych użytkowników wyniesie 11,99$ miesięcznie.

Na początku, czyli już od jutra, z nowej usługi skorzystają jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku oraz Korei Południowej. W najbliższych tygodniach usługa trafi do mieszkańców Austrii, Kanady, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Norwegii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Jak możemy sprawdzić za pomocą strony music.youtube.com/coming-soon, do Polski trafi ona wkrótce – nie wiadomo jednak dokładnie kiedy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail