X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najnowsze dane na temat użytkowników mediów społecznościowych na świecie

Ile osób na świecie korzysta obecnie z Facebooka, Instagrama czy Snapchata? Którą pozycję w rankingu najpopularniejszych serwisów społecznościowych zajmuje obecnie Twitter i YouTube? Statista zaprezentowała najświeższe dane na ten temat.

Najnowsze dane na temat użytkowników mediów społecznościowych na świeciefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W 2018 roku korzystanie z mediów społecznościowych jest czymś naturalnym, zarówno dla użytkowników, którzy w taki sposób się komunikują i czerpią informacje, jak i marek, dla których jest to kanał obsługi klienta. Wedle raportu IAB “Raport Internet 2017/2018: Social Media”, wartość rynku social media w Polsce ubiegłym roku wyniosła 600 milionów złotych, a Facebook z zasięgiem liczącym 82% wśród polskich internautów pozostaje liderem portali social media. A jak aktualnie wygląda to na skalę globalną?

Social media na świecie

Statista przedstawiła najnowsze dane na temat korzystania z portali społecznościowych na świecie. Dane z lipca 2018 dostarczają wiedzy na temat tego, które z nich cieszą się największą popularnością.

Wiodące portale społecznościowe są dostęp w wielu językach i umożliwiają swoim odbiorcom łączenie się ze znajomymi oraz osobami z różnych regionów geograficznych, politycznych oraz gospodarczych. W większości pochodzą one z USA, jednak europejskie serwisy takie jak VK czy chińskie serwisy Qzone i Renren również zyskały na znacznej popularność w swoich rejonach geograficznych.

Okazuje się także, że już 2 miliardy użytkowników internetu korzysta z portali społecznościowych, a oczekuje się, że liczba ta będzie rosnąć wraz ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych oraz samych mediów.

Facebook na szczycie listy

źródło: statista.com

źródło: statista.com

Liderem rynku i pierwszą siecią społecznościową, która jako pierwsza przekroczyła magiczny próg miliarda zarejestrowanych userów jest Facebook. Obecnie korzysta z niego blisko 2,2 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie, a wedle Badania Gemius PBI z 10 lipca, w Polsce jest to blisko 21,5 miliona internautow.

Drugie miejsce na podium, z liczbą 1,9 miliarda osób, zajmuje YouTube, z którego wedle wspomnianych danych PBI z lipca korzysta już blisko 19,5 polskich miliona internautów. Trzecie miejsce z 1,5 miliarda userów należy do WhatsApp’a.

Facebook Messenger z 1,3 miliardem korzystających plasuje się tuż za podium, a za nim znajdziemy WeChat z ponad miliardem userów oraz Instagram z dokładnie miliardem. 

W połowie zestawienia znajdują się Twitter (336 milionów) oraz chiński serwis mikroblogowy Sina Weibo (411 milionów). LinkedIn zaś może się pochwalić 294 milionami aktywnych odbiorców.

Pinterest i Telegram zamykają zestawienie

Snapchat, który wydaje się stosunkowo popularny wśród ludzi młodych, zajmuje czwarte miejsce od końca z 255 milionami korzystających z aplikacji. Spośród wymienionych serwisów najmniejszą popularność odnotowano dla Pinteresta i Telegrama – oba serwisy posiadają po 200 milionów użytkowników.

Źródło danych: Statista.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail