X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebookowe konto blogerki Macademian Girl zostało zhakowane

Blogerka Macademian Girl padła ofiarą hakerów. Jej profil na Facebooku został przejęty i publikowane są na nim nowe treści.

Facebookowe konto blogerki Macademian Girl zostało zhakowaneźródło: facebook.com/MacademianGirl

reklama


Dziś rano fani Macademian Girl na Facebooku, który jest ponad 213 tysięcy, mogli zorientować się, że jej konto został zhakowane. Jeszcze wczoraj rano blogerka modowa i prezenterka telewizyjna publikowała zdjęcie najnowszej okładki Vogue, a pięć godzin temu haker rozpoczął publikowanie treści, także tych niecenzuralnych.

Leniwiec “przejmuje” konto blogerki

Na początku zdjęcie profilowe blogerki Tamary Gonzalez Perea zmieniono na fotografię leniwca. Dalej poinformowano o zhakowaniu konta i udostępniono link do użytkownika swxxped na Twitterze, który jest odpowiedzialny za przejęcie konta. Poinformował on bowiem o tym nie tylko na profilu influencerki, ale i na swoim twitterowym profilu, gdzie możemy dowiedzieć się, że jest on „Computer Security “Researcher’em”.

 

źródło: facebook.com/MacademianGirl

źródło: facebook.com/MacademianGirl

źródło: facebook.com/MacademianGirl

źródło: facebook.com/MacademianGirl

twitter haker

Haker utworzył także zbiórkę pieniędzy na rzecz organizacji “Homeless Gay Kids” oraz udostępnił grafikę, na której znajduj się pocięty na fragmenty tekst piosenki Never Gonna Give You Up! Ricka Astley’a.

źródło: facebook.com/MacademianGirl

źródło: facebook.com/MacademianGirl

Na profilu widoczne są także niecenzuralne zdjęcia. Trudno jednoznacznie określić, co chciał przekazać haker fanom blogerki, jednakże odzyskanie profilu wydaje się zadaniem niełatwym – po kilku godzinach treści nadal nie zniknęły z Facebooka Macademian Girl.

Co dalej?

Blogerka poinformowała swoich fanów o zhakowaniu konta na Instagramie i poprosiła o wyrozumiałość oraz zgłaszanie problemu. Wydaje się, że problem dotknął także bloga – chcąc na niego wejść możemy zobaczyć komunikat i o trwających pracach technicznych.

Kilka dni temu podobny los spotkał aktorkę Wiktorię Gąsiewską, która straciła profil na Instagramie mający liczną szerzę fanów. Konta znanych osób są często celem ataku hakerów, jednakże podobny los może spotkać każdego z nas. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o dwuskładnikowym uwierzytelnianiu podczas logowania, dbaniu o higienę haseł, czyli zmienianiu ich co jakiś czas (pomocne w tym mogą okazać się różnego typu generatory), a także w przypadku prowadzenia profili social media w firmach, opracowaniu polityki działania i spisaniu standardów dotyczących social media.

źródło: instagram.com/macademiangirl

źródło: instagram.com/macademiangirl

Czytaj więcej: Jak dbać o bezpieczeństwo kont w mediach społecznościowych? 

 • Niezły fejkowy viral aby zwiększyć sobie popularnosć :)

  • Dosei

   Czemu tak uważasz? Sądzisz, że dla popularności mogłaby ona aż takie coś wrzucać na swoim fanpageu?

   • Tak. Tak samo robiło MediaMarkt. Identycznie: http://www.proto.pl/aktualnosci/kryzys-na-facebooku-media-markt-polska

    • Dosei

     Ale słabo.

    • Dosei

     Ok, przeczytałam artykuł. Szybko się okazało, że to z powodu nowej kampanii reklamowej (tytus, romek i atomek). A w przypadku Macadamian Girl to ja nie wierzę by to robiono celowo. Nie sądzisz, że wrzucanie postów pornograficznych to jakby to powiedzieć… słabe próby zwrócenia na siebie uwagi? Ona nie jest już jakąś tam drobną blogerką, ma już renomę i nie sadzę by sobie pozwoliła na taką “promocję” czy chęć zwrócenia na siebie uwagi.

     • Niczego nie można wykluczyć. Mnie pachnie to z daleka na virala. Granice muszą być przekraczane, aby w świecie internetowego szumu, ktoś zaczął o tej osobie pisać. Inaczej internet by o tym fakcie za dwa dni zapomniał.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail