X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje Stories dla szkół

Wygląda na to, że Instagram pracuje nad relacjami dla szkół. W ramach nich tylko uczniowie danej placówki mogliby oglądać i tworzyć relację.

Instagram testuje Stories dla szkółźródło: shutterstock.com

reklama


Komunikacja przedstawicieli młodszych pokoleń w dużej mierze oparta jest na mediach społecznościowych. Porozumiewają się oni w taki sposób nie tylko między sobą, ale z przedstawicielami marek czy różnych instytucji. W obliczu tego niczym szczególnie dziwnym nie wydaje się, że Instagram testuje rozwiązanie dla uczniów szkół.

Relacje dla uczniów

Jane Manchun Wong zajmująca się tematyką mediów społecznościowych zauważyła w kodzie, że Instagram pracuje nad nową opcją. W ramach niej tylko użytkownicy z danych społeczności szkolnych mogliby wyświetlać i dodawać te treści. Zapewniłoby to większe bezpieczeństwo uczniom szkół. Szczególnie, że szkolne relacje byłyby ręcznie moderowane. 

Bezpieczeństwo formatu

Taki krok ze strony Instagrama zaangażowałby nastolatków i uchroniły ich przed nieznajomymi oraz rodzicami, którzy nie zawsze są pożądanymi odbiorcami treści w social media. Jak pisze TechCrunch, może to jednak wiązać się z zaostrzeniem problemów wśród nastolatków. Dlatego też przed oficjalnym udostępnieniem tej funkcji Instagram powinien ustalić, co miałoby być dozwolone w ramach tworzenia szkolnych Stories, a co nie oraz zapewnić dodatkowe zabezpieczenia, które sprawią, że format ten nie będzie magnesem na cyberprzestępców.

Na chwilę obecną Instagram nie odniósł się do doniesień o testach nowej funkcji. Pewne jest jednak, że jego twórcy wkładają wielu wysiłku w to, aby przyciągnąć do aplikacji młodych odbiorców.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail