X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tryb ciemny na Messengerze. Jak go włączyć?

Facebook umożliwia uruchomienie trybu ciemnego na Messengerze. Oto krótka instrukcja, w jaki sposób zmienić wygląd komunikatora.

Tryb ciemny na Messengerze. Jak go włączyć?źródło: shutterstock.com

Tryb ciemny w różnego typu komunikatorach i aplikacji stają się powoli standardem. Znajdziemy je m.in. na Skype i YouTube, a trafiają po kolei do coraz to nowych kanałów komunikacji. Wszystko to, aby zniwelować wysokie zużycie baterii, które powoduje kolor biały.

Uruchomienie trybu ciemnego

Z pewnością nie wszyscy użytkownicy o tym wiedzą, ale także Facebook uruchomił tryb ciemny (ang. dark mode) dla swojego komunikatora. Korzystający z Messengera, przy odrobinie wiedzy i sprytu, mogą go włączyć. Jak to zrobić?

1) Po uruchomieniu komunikatora, należy otworzyć okno dowolnej rozmowy.

2) W wybranej konwersacji wystarczy użyć emoji z księżycem: 🌙

3) Po wysłaniu znacznika zobaczymy informację o tym, że odkryliśmy tryb ciemny i informację, że możemy go wypróbować.

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Wybierając miniaturę naszego zdjęcia profilowego i przechodząc do Ustawień konta zobaczymy suwak, dzięki któremu będziemy mogli włączyć tryb ciemny. Wówczas Messenger stanie się czarny.

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Dostępność funkcji

Dzięki ciemnemu trybowi na Messengerze nie tylko zaoszczędzimy baterię, ale i być może łatwiej będzie nam korzystać z komunikatora w nocy.

Wygląda na to, że obecnie dostęp do funkcji jest ograniczony, gdyż możemy uruchomić ją jedynie dzięki wysłaniu wspomnianego emoji. Obecnie trwają pracę nad rozwiązaniem i wedle wyświetlanych na Androidzie informacji, nie będzie on dostępny we wszystkich konwersacjach. Jednak mając najnowszą wersję aplikacji już teraz możemy się przekonać, jak prezentuje się Messenger w czarnych barwach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail