X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn testuje funkcję, która pomoże freelancerom promować swoje usługi

LinkedIn rozważa wprowadzenie nowej funkcji. Możliwość opisania oferowanych usług ułatwiłaby freelancerom odnajdywanie nowych zleceń.

LinkedIn testuje funkcję, która pomoże freelancerom promować swoje usługiźródło: informacja prasowa

reklama


Według doniesień Jane Manchun Wong, LinkedIn może już wkrótce zaoferować nowe możliwości freelancerom.

W marcu tego roku zauważono, że testowana jest możliwość wyszukiwania rekomendacji dla specjalistów. Teraz dostrzeżono, że w trakcie testów jest opcja promowania swoich usług, z której szczególnie mogą skorzystać wykonujący projekty na zlecenie.

Usługi na LinkedIn

Użytkownicy LinkedIn’a mogliby uzupełnić sekcję “Usługi”, aby umożliwić freelancerom zaprezentowanie wachlarza swoich możliwości. W ramach tego widoczny jest komunikat: “Dodaj usługi, jakie oferujesz. Jesteś freelancerem lub właścicielem biznesu? Pokaż usługi jakie oferujesz, aby znaleźć nowych klientów” (ang. Add services you offer. Are you a freelancer or business owner? Showcase services you offer to find new clients.”). Takie rozwiązanie pomogłyby im nawiązać nowe współprace i zaprezentować swoje możliwości w praktyce.

Obustronne korzyści

Nowa opcja mogłoby pomóc nie tylko samym freelancerom w odnajdywaniu zleceń, ale i pracodawcom w dopasowaniu profili do konkretnych usług, których w danym momencie potrzebują. Mogliby oni dokładniej przeglądać zakres działań, jaki realizuje konkretna osoba i efektywniej docierać do poszukiwanych użytkowników.

Liczba tzw. “wolnych strzelców” wciąż rośnie i ze względu na cyfrowy postęp i dostępne możliwości, coraz więcej osób preferuje pracę zdalną. Niektóre zadania możemy wykonywać bowiem z dowolnego miejsca na Ziemi. LinkedIn dostrzega ten trend i zamierza ułatwić funkcjonowanie takim osobom.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail