X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sprawdź, na ile znają Cię Twoi znajomi dzięki quizom na Instagram Stories

Chciałbyś wiedzieć, na ile znają Cię Twoi obserwatorzy na Instagramie? Możesz sprawdzić to za pomocą nowej funkcji - Quizów na Stories.

Sprawdź, na ile znają Cię Twoi znajomi dzięki quizom na Instagram Storiesźródło: shutterstock.com

Od wczoraj użytkownicy Instagrama mogą skorzystać z nowej opcji. Na Stories pojawiła się bowiem możliwość dodawania quizów.

Dotychczas korzystający z aplikacji społecznościowej mogli zachęcać do interakcji za pomocą pytań czy ankiet. Wśród innych dostępnych naklejek znajdziemy lokalizację, wspomnienie, hashtag, ankietę, pytania, odliczanie czy suwak z emoji. Teraz pojawiła się także możliwość quizów.

W ramach niej możemy zapytać naszych odbiorców o różne zagadnienia i dodać do nich od dwóch do czterech opcji odpowiedzi. Ci mają zaś możliwość wielokrotnego wyboru.

Jak dodać quiz?

Aby dodać quiz do relacji należy po dodaniu wybraniu lub wykonaniu zdjęcia kliknąć w ikonę z naklejką. Spośród dostępnych wariantów wybrać widoczną po lewej stronie ikonę “Quiz”. 

źródło: zrzut ekranu z Instagrama

Wówczas wyświetlone zostanie nam pole do wpisania pytania oraz opcji odpowiedzi. 

źródło: zrzut ekranu z Instagrama

Jeśli nie wiemy od czego zacząć interakcję z naszymi znajomymi możemy wybrać ikonę z kostkami i skorzystać z losowych pytań. W puli znajdują się m.in. “Gdybym był(a) gwiazdą, to był(a)bym…”, “Zgadnij mój ulubiony serial…”, “Moje zwierzę mocy to…”, “Tylko jedna z tych opcji jest prawdziwa…” czy “Co mnie najbardziej cieszy…”.

źródło: zrzut ekranu z Instagrama

Odpowiadający tuż po wskazaniu swojego wyboru zobaczą, czy jest on poprawny czy też nie. Jeśli nie, dowiedzą się, jaka odpowiedź jest prawdziwa.

Udzielone przez nich odpowiedzi będą dla nas, jako pytających, widoczne jedna pod drugą z uwzględnieniem liczby osób, które wskazały na daną opcję.

Zaangażowanie odbiorców

Opcja ta może być doskonałym sposobem na zaangażowanie społeczności danego profilu oraz narzędziem do sprawdzenia, jak dobrze znają nas nasi znajomi lub obserwatorzy. 

Dostępność opcji

Naklejka umożliwiająca umieszczenie quizów w relacjach jest dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji na iOS i Android, którzy posiadają najnowszą wersję Instagrama.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail