X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Linkedout, czyli francuska wersja LinkedIn z ważnym przekazem

We Francji, w nawiązaniu do LinkedIna, stworzono platformę, dzięki której użytkownicy social media mogą pomóc bezdomnym w znalezieniu pracy i odzyskaniu nadziei na lepsze życie.

Linkedout, czyli francuska wersja LinkedIn z ważnym przekazemźródło: YouTube

reklama


Jedna z francuskich organizacji stworzyła wartą uwagi platformę społecznościową, która ma pomóc osobom bezdomnym w znalezieniu pracy.

LinkedOut to inicjatywa Entourage i TBWA Paris, która nawiązuje do funkcjonalności LinkedIn’a (o czym świadczy już sama nazwa). LinkedIn daje nam bowiem wiele możliwości kontaktu z kandydatem na pracownika lub potencjalnym pracodawcą i znalezienia ofert pracy.

Niestety, nie każdy może z łatwością znaleźć zatrudnienie. W przypadku bezdomnych jest to znacznie trudniejsze i aby wyjść z niepewności o swój los, mogą potrzebować pomocy innych.

LinkedIn or Linkedout?

Aby dać im szansę na lepsze życie, we Francji powstał projekt Linkedout – pierwsza tego typu platforma społecznościowa dla ludzi bezdomnych. Jest to prosta w obsłudze platforma, która pomoże osobom potrzebującym pomocy na zwrócenie uwagi na siebie.

Mogą oni, z pewnością przy pomocy przedstawicieli Entourage, zaprezentować swoje CV, wskazać obszary, w jakich chcieliby pracować, zainteresować życiorysem potencjalnego pracodawcę i odnaleźć zatrudnienie, a przede wszystkim odzyskać nadzieję na lepsze życie.

Myślą przewodnią serwisu jest bowiem “Udostępniaj swoją sieć tym, którzy jej nie mają”, co ma z pewnością nawiązywać do sieci społecznościowych, jakie tworzone są na LinkedInie i w których możemy wzajemnie pomagać sobie w znalezieniu pracy. Podobnie ma być u tutaj. Użytkownicy, poprzez udostępnianie życiorysów zawodowych na Facebooku, LinkedInie lub Twitterze, wspierają osoby bezdomne w poszukiwaniach pracy i rozprzestrzenianiu ich kandydatur.

źródło: linkedout.fr

Wsparcie w poszukiwaniu pracy

Na początku serwisu pojawiło się w nim 20 kandydatów, jednak liczba ta ma zostać wkrótce powiększona. Co ważne, wolontariusze Entourage, stowarzyszenia utworzonego w 2014 roku, wspierają kandydata przez cały proces rekrutacji oraz stażu. 

Inicjatywa ta propagowana jest we Francji, ale bezwątpienia sprawdziłaby się także w wielu innych rejonach. A takie wykorzystanie social media z pewnością ceni każdy z nas.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail