X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat wraca na szczyt? Aplikacja odnotowuje wzrosty

Co stoi za tak ogromnym wzrostem popularności Snapchata? Czy aplikacja znowu ma swoje "5 minut"?

Snapchat wraca na szczyt? Aplikacja odnotowuje wzrostyźródło: shutterstock.com

reklama


Wydawałoby się, że za sprawą Instagrama Snapchat lata swojej świetności ma już za sobą. Jak się jednak okazuje, jego twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Nowa aktualizacja sprawiła, że Snapchat jest popularny bardziej, niż kiedykolwiek. Dlaczego?

Ciekawostki o aplikacji

Jak możemy przeczytać w książce “Snapchat Story”, której autorem jest Gallagher Billy – aplikacja powstała w trakcie jednej z imprez studenckich, gdy Reggie Brown wpadł na pomysł, tzw. “znikających zdjęć”. Wówczas, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu Evan Spiegel wykrzyczał: “To aplikacja warta miliony dolarów”. Pomysł podchwycił jeszcze jeden z jego znajomych – Bobby Murphy.

I tak, po jednej zmianie nazwy (Piaceboo), we wrześniu 2011 roku na rynek wchodzi dobrze nam znana aplikacja Snapchat. Początkowy zamysł polegał jedynie na udostępnianiu zdjęć znajomym “na chwilę”. Jednak z czasem, przekształciło to się w ogromny biznes, wart dużo więcej niż początkowy, wymarzony milion dolarów.

Snapchat wraca na szczyt?

Takiego obrotu sprawy nie przewidzieli nawet bankierzy z Wall Street. Liczba aktywnych użytkowników aplikacji ze 190 milionów do 203 milionów. To bardzo dużo jak na aplikację, która – jak mogło się wydawać – lata swojej świetności ma już za sobą. Co więcej, jest to najwyższy wzrost od 2016 roku.

Szacuje się również, że ponad 2 miliony użytkowników otworzyło Snapchata po raz pierwszy.

źródło: mashable.com

Odnotowano także nie tylko wzrost użytkowników, ale również dochodów. Szacuje się bowiem, że firma ma aż 388 milionów dolarów przychodu, co stanowi 48% wzrostu w odniesieniu do roku ubiegłego.

źródło: socialmediatoday.com

Skąd ponowne zainteresowanie 8-letnią aplikacją?

Za ponownym wzbudzeniem zainteresowania w użytkownikach aplikacji stoją przede wszystkim nowe filtry. Jedna z nich polega na odmłodzeniu, natomiast druga na zamianie płci.

Twórcy są zgodni, że takie “drugie życie” aplikacja otrzymała dzięki wzmożonej chęci ludzi do dobrej zabawy. Czy tak rzeczywiście jest? Być może! Jednak nie można zaprzeczyć temu, że zdecydowanie fenomen tej aplikacji będzie jeszcze długo budził w ludziach zachwyt i zdziwienie.

Pobrania na dziś

Nie jest również tajemnicą, iż aplikacja jest bardzo modna zarówno wśród dzieci, jak również dorosłych. Wszystkich przyciąga możliwość wysyłania zdjęć i filmików z filtrem lub bez. Co ważne, już dziś aplikacja ma ponad 1 miliard pobrań i według licznych wypowiedzi specjalistów – na pewno ta liczba będzie rosła.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Google Play

Warto również podkreślić, że niektóre aplikacje ponownie wracają do łask. Pomimo, iż nie są one nowe – grono odbiorców rośnie. Przykładem może być chociażby inny wielki powrót sprzed dwóch lat – mowa o aplikacji FaceApp, o której również pisaliśmy w innym artykule.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail