X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Korzystasz z Creator Studio? Możesz już planować posty na Instagrama

Użytkownicy Creator Studio mogą już publikować i planować posty na Instagrama z poziomu komputera.

Korzystasz z Creator Studio? Możesz już planować posty na Instagramaźródło: shutterstock.com

reklama


Użytkownicy Instagrama od dłuższego czasu poszukiwali sposobów na planowanie postów w aplikacji. Dotychczas było to możliwe głównie dzięki zewnętrznym narzędziom i serwisom. Teraz opcja ta pojawiła się w Creator Studio.

Czym jest Creator Studio?

Creator Studio jest oficjalnym narzędziem Facebooka, które pozwala korzystającym z serwisu i Instagrama na zarządzanie swoimi treściami, monitorowanie ich wyników oraz monetyzację contentu. Teraz użytkownicy tego narzędzia, których profil na Instagramie jest powiązany z fanpagem, mogą tworzyć posty i planować je w czasie.

Biblioteka Materiałów

W Bibliotece Materiałów znajdziemy ogólne informacje o wszystkich filmach, zdjęciach, karuzelach, relacjach i postach IGTV w aplikacji. Możemy użyć paska wyszukiwania, aby szybko znaleźć zawartość, lub filtrów, aby uporządkować zawartość według statusu posta (wszystkie, opublikowane, zarchiwizowane) lub daty.

źródło: facebook.com

Tworzenie i planowanie postów z poziomu komputera

Za pomocą narzędzia i przycisku “Utwórz post” możemy z poziomu komputera dodać post w czasie rzeczywistym lub zaplanować jego datę publikacji. Udostępniane zdjęcie możemy przyciąć je i dostosować jego rozmiar. Nie nałożymy jednak na nie filtra czy nie zmienimy jasności – tutaj konieczne byłoby użycie innych narzędzi do edycji.

Co ważne, funkcja ta jest dostępna dla publikowania postów na profilach oraz IGTV. Nie możemy dodawać ani planować treści na Stories.

Funkcja ta była wyczekiwana przez wielu instagramerów, gdyż dotychczasowe korzystanie z zewnętrznych narzędzi budziło pewne obawy o bezpieczeństwo. Teraz oficjalne narzędzie daje możliwość planowania postów i z pewnością ułatwi pracę niejednego Social Media Specjalisty.

  • Wspaniała wiadomość. Tego mi na IG brakowało, a miałem pewne braki zaufania do zewnętrznych aplikacji typu “Later”. Powinni jednak trochę popracować nad interfejsem. Ten oklepany i dość zbyt często ostatnio używany gradient różowego z fioletowym zalatuje lekko obciachem. Ale za to narzędzie jest, którego tak mi brakowało.

  • Pytanie odnośnie Creator Studio w Skrzynka odbiorcza, przy wybraniu zakładki “Instagram Direct” i próbie połączenia konta nic się nie dzieje, po poprawnym zalogowaniu na Instagram konto się nie podpina i nie można odpisywać na wiadomości z Instagrama.
    Jak to naprawić?
    Też tak macie?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail