X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram stawia na bezpieczeństwo najmłodszych

Czy takie zabezpieczenia Instagrama rzeczywiście ochronią najmłodszych?

Instagram stawia na bezpieczeństwo najmłodszychźródło: shutterstock.com

reklama


Najmłodsi nie zawsze zaglądają na te strony, które są do nich dostosowane. W związku z tym, mogą trafić na nieodpowiednie zdjęcia i treści. Pamiętajmy, iż nie wszystko co nam dorosłym wydaje się być zrozumiałe, jest takie dla dzieci. Jak widać, przekonał się o tym też Instagram.

Instagram i jego aktualizacje

Jak czytamy na blogu Instagrama, jedną z pierwszych aktualizacji jest pytanie o datę urodzenia przy okazji założenia konta. Zgodnie z warunkami użytkowania, każdy kto chce je posiadać, musi mieć ukończone co najmniej 13 lat. Pozwoli to dostosować treści do wieku oraz zapewni młodym użytkownikom bezpieczeństwo. Dodatkowo, data urodzin nie będzie widoczna na Instagramie, ale każdy, kto ją doda, będzie mógł to zobaczyć podczas przeglądania informacji na swoim profilu prywatnym. Natomist, gdy posiadasz już swoje konto na Facebooku i chcesz połączyć je z Instagramem, data Twoich urodzin zostanie automatycznie dodana również na ten serwis społecznościowy.

źródło: instagram-press.com

Niestety, system ten nie do końca można uznać za bezbłędny. Powodem tego jest fakt, iż dane na Instagramie możemy w każdej chwili edytować, a co za tym idzie, może to spowodować kłamstwa dzieci poniżej 13 roku życia, na temat ich wieku.

Edukacja dzieci

Obok weryfikacji wiekowej, ważne jest również edukowanie młodszego pokolenia o zagrożeniach jakie niosą za sobą social media. To kolejny powód dla którego Instagram prosi o podanie daty urodzenia. Dzięki temu, serwis zyska możliwość kontroli treści oraz ustawień kont młodych ludzi. Dodatkowo, zostały podjęte działania względem zwiększenia prywatności wiadomości. Od teraz, ta grupa wiekowa będzie dostawała wiadomości tylko od znajomych i zaufanych kont. I tylko te zaufane konta, będą mogły dodawać tych młodych użytkowników do grup dyskusyjnych. To wszystko będzie możliwe, po włączeniu odpowiednich ustawień:

źródła: instagram-press.com

 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail