X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tumblr dołączył do grona mediów walczących z dezinformacją

Czy nowy program Tumblera rzeczywiście zredukuj ilość błędnych informacji na platformie?

Tumblr dołączył do grona mediów walczących z dezinformacjąźródło: shutterstock.com

reklama


Platforma ma za sobą już długą drogę, gdyż była w posiadaniu kilku właścicieli. Jednak tym razem, Tumblr na nowo pisze swoją historię, a to za pomocą nowego programu, który ma walczyć z błędnymi informacjami. Jak będzie on wyglądał i co jest powodem takiej decyzji?

Dezinformacji Tumblr mówi stanowcze NIE!

A to nie lada sztuka, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż internet jest przepełniony nieprawdziwymi lub wprowadzającymi w błąd informacjami. Nieprawdziwe bądź błędne informacje najczęściej znajdują się właśnie na blogach oraz platformach mikroblogowych, typu Tumblr. Dlatego też, istotną kwestią jest walka z tym szerzącym się z roku na rok zjawiskiem i robią to, np. serwisy społecznościowe typu Facebook, Twitter, czy Pinterest. Co prawda, nie zawsze podejmowane działania przynoszą oczekiwane rezultaty, a największa skuteczność jest wtedy, gdy posty z treścią mającą wprowadzić innych w błąd są usuwane jeszcze przed publikacją. I właśnie tę wiedzę wykorzystał Tumblr tworząc swój nowy program. Na czym on będzie polegał?

“World Wide What”, czyli edukacja użytkowników

Cybernękanie, cyberprzestępstwa, dezinformacja. To trzy podstawowe problemy z jakimi zmaga się świat internetu, a zrazem “Trzej muszkieterowie” będący bohaterami programu “World Wide What”. Powstał on przy współpracy z brytyjską organizacją non-profit, Ditch the Label, o czym możemy przeczytać na stronie Tumblera. Program składa się z kilku filmów edukacyjnych, ułatwiających ludziom zrozumienie tego problemu. Co więcej, Tumblr cały czas chce rozwijać ten program i podejmować coraz więcej tematów. Jak czytamy na stronie, platforma prosi również swoich użytkowników o wyrażenie swojej opinii na temat wpływu social mediów na zdrowie psychiczne oraz oznaczenie tej wypowiedzi hashtagiem #WorldWideWhat.

I tu powinien nam się przypomnieć poradnik Twittera, który opracował wspólnie z UNESCO, o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Czy zatem Tumblr się na nim wzorował? Wszystko na to wskazuje! I bardzo dobrze, gdyż to istotna kwestia, którą powinni poruszać wszyscy twórcy mediów społecznościowych na całym świecie!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail