X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czy Facebook wpływa na gospodarkę w Europie?

W jaki sposób światowy gigant wpływa na rozwój europejskich firm?

Czy Facebook wpływa na gospodarkę w Europie?źródło: shutterstock.com

reklama


Wpływ Facebooka na gospodarkę jest widoczny chociażby po ilości reklam, które od razu przekierowują do produktu. A jak wiadomo, reklama dźwignią handlu, a ten z kolei buduje gospodarkę. Jednak czy ten wpływ jest rzeczywiście znaczący?

Badanie Copenhagen Economics

W celu zrozumienia wpływu Facebooka na gospodarkę europejską, serwis zlecił zrobienie badań jednej z wiodących firm gospodarczych w Europie – Copenhagen Economics. Jak czytamy na stronie Facebooka, badanie zostało przeprowadzone w 15 krajach i wzięło w nim udział około 7700 firm ze wszystkich branży. Firmy te twierdzą, że regularnie korzystają z aplikacji Facebooka, co w zeszłym roku pozwoliło im wygenerować zysk o wartości 208 miliardom euro. To z kolei spowodowało, że powstało 3,1 miliona nowych miejsc pracy. Co więcej, jak czytamy na stronie Facebooka, firmy mogą poszczycić się 98 miliardowym eksportem z czego 58 miliardów euro to sprzedaż w Unii Europejskiej, a 40 miliardów euro to sprzedaż w krajach poza Europą.

źródło: about.fb.com

Media społecznościowe kluczem do sukcesu

Badania wykazały, że media społecznościowe, w tym, a może przede wszystkim Facebook, odgrywają znaczącą rolę w sprzedaży. Są one ważne zwłaszcza dla małych i średnich firm, dla których Facebook jest często jedną z niewielu form promocji. Dodatkowo, media społecznościowe stają się dobra formą komunikacji z klientem i próbą dostrzeżenia jego potrzeb i przede wszystkim sposób na dotarcie do większej liczby klientów w kraju i zagranicą. Nie możemy również zapomnieć, że Facebook posiada też narzędzia analityczne, które pozwalają mierzyć skuteczność naszych działań marketingowych w sieci.

źródło: about.fb.com

Facebook pomaga kobietom w biznesie

Serwis bardzo często stawia na kobiety i walczy o to, aby nie było względem nich żadnej dyskryminacji. I tak, 58% ankietowanych kobiet uważa, że aplikacja na Facebooku jest ważna chociażby dlatego, że dzięki niej mogły założyć swoja firmę. Natomiast  65% wskazało, że pomaga im to w zwiększeniu kwoty przychodów.

Idąc zatem za ciosem, z badań wynika jasno, że Facebook ma swój ogromny udział we wpływie na gospodarkę w Europie. Czy to dobrze, czy źle? To już zostawiamy Wam do samodzielnej analizy.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail