X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czy Facebook wpływa na gospodarkę w Europie?

W jaki sposób światowy gigant wpływa na rozwój europejskich firm?

Czy Facebook wpływa na gospodarkę w Europie?źródło: shutterstock.com

reklama


Wpływ Facebooka na gospodarkę jest widoczny chociażby po ilości reklam, które od razu przekierowują do produktu. A jak wiadomo, reklama dźwignią handlu, a ten z kolei buduje gospodarkę. Jednak czy ten wpływ jest rzeczywiście znaczący?

Badanie Copenhagen Economics

W celu zrozumienia wpływu Facebooka na gospodarkę europejską, serwis zlecił zrobienie badań jednej z wiodących firm gospodarczych w Europie – Copenhagen Economics. Jak czytamy na stronie Facebooka, badanie zostało przeprowadzone w 15 krajach i wzięło w nim udział około 7700 firm ze wszystkich branży. Firmy te twierdzą, że regularnie korzystają z aplikacji Facebooka, co w zeszłym roku pozwoliło im wygenerować zysk o wartości 208 miliardom euro. To z kolei spowodowało, że powstało 3,1 miliona nowych miejsc pracy. Co więcej, jak czytamy na stronie Facebooka, firmy mogą poszczycić się 98 miliardowym eksportem z czego 58 miliardów euro to sprzedaż w Unii Europejskiej, a 40 miliardów euro to sprzedaż w krajach poza Europą.

źródło: about.fb.com

Media społecznościowe kluczem do sukcesu

Badania wykazały, że media społecznościowe, w tym, a może przede wszystkim Facebook, odgrywają znaczącą rolę w sprzedaży. Są one ważne zwłaszcza dla małych i średnich firm, dla których Facebook jest często jedną z niewielu form promocji. Dodatkowo, media społecznościowe stają się dobra formą komunikacji z klientem i próbą dostrzeżenia jego potrzeb i przede wszystkim sposób na dotarcie do większej liczby klientów w kraju i zagranicą. Nie możemy również zapomnieć, że Facebook posiada też narzędzia analityczne, które pozwalają mierzyć skuteczność naszych działań marketingowych w sieci.

źródło: about.fb.com

Facebook pomaga kobietom w biznesie

Serwis bardzo często stawia na kobiety i walczy o to, aby nie było względem nich żadnej dyskryminacji. I tak, 58% ankietowanych kobiet uważa, że aplikacja na Facebooku jest ważna chociażby dlatego, że dzięki niej mogły założyć swoja firmę. Natomiast  65% wskazało, że pomaga im to w zwiększeniu kwoty przychodów.

Idąc zatem za ciosem, z badań wynika jasno, że Facebook ma swój ogromny udział we wpływie na gospodarkę w Europie. Czy to dobrze, czy źle? To już zostawiamy Wam do samodzielnej analizy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail