X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Odpowiedź za pomocą GIF-a – nowa opcja na Instagramie

Dla jakich użytkowników odpowiadanie za pomocą GIF-a na Stories będzie przydatne?

Odpowiedź za pomocą GIF-a – nowa opcja na Instagramieźródło: shutterstock.com

reklama


Interakcja, interakcja i jeszcze raz interakcja. A czym najbardziej lubią odpowiadać użytkownicy? Oczywiście GIF-ami. I własnie tę funkcję w Stories wprowadził ostatnio Instagram.

GIF-y w Stories

Może ta zmiana nie jest szokująco duża, ale na pewno przydatna. W dodatku wpłynie na usprawnienie interakcji, np. fana z ulubionym influencerem. I tak, od niedawna mamy możliwość odpowiadania na Stories za pomocą GIF-a. O tym, w jaki sposób to działa, poinformował na swoim Twitterze Matt Navarra, który zamieścił następujący post:

Jak skorzystać z nowej opcji?

Jak widać, w pole odpowiedzi wystarczy wówczas wpisać słowo kluczowe i poczekać, aż pojawią się GIF-y związane z danym zagadnieniem dostępne za pomocą GIPY. I już!

źródło: zrzut ekranu z Instagrama

Czy to coś zmieni?

Na pewno może to wpłynąć na świat marketingu i reklamy. Przede wszystkim w momencie, gdy dana marka oczekuje opinii od konsumentów. I oczywiście, można powiedzieć, że równie dobrze mogą wybrać odpowiednią emotkę, czy chociażby wpisać tekst. Jednak GIF-y umożliwiają dodanie animacji, która znacznie lepiej oddaje emocje, czy odczucia użytkownika. Jak już pisaliśmy wyżej, może ta zmiana nie jest jakaś rewolucyjna, ale na pewno ważna dla osób, które na co dzień są związane z marketingiem, czy reklamą.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail