X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sztuczna inteligencja pozwoli zwalczyć hejt i nadużycia w internecie

Naukowcy pracują nad rozwiązaniem, która ma usprawnić walkę z mową nienawiści i nadużyciami nie tylko w mediach społecznościowych, ale i całym internecie.

Sztuczna inteligencja pozwoli zwalczyć hejt i nadużycia w internecieźródło: unsplash.com

reklama


Skoro algorytmy sztucznej inteligencji mogą pomóc w stworzeniu szczepień, czy namalowaniu obrazów to dlaczego nie wykorzystać ich w internecie? To pytanie zadała sobie grupa naukowców i oto mamy efekt.

Słów kilka o badaniach

Badania na temat możliwości wdrożenia AI do zwalczania nadużyć w internecie jest efektem badań przeprowadzonych przez Kalinę Bontchevę z Uniwersyteckiego Wydziału Informatyki. Opracowała ona nowe metody przetwarzania danych przez sztuczną inteligencję i przetwarzanie języka naturalnego. Ma to pomóc w zwalczaniu nadużyć i mowy nienawiści. Został on opracowany we współpracy z Wendy Hui Kyong Chun z Uniwersytetu Simona Frasera w Kanadzie. Wybrano więc takie metody, które obecnie są wykorzystywane do wykrywania nadużyć w grach oraz wiadomościach kierowanych do polityków w mediach społecznościowych. Na ich podstawie, powstaną nowe, uczciwe i całkowicie bezstronne. Ponadto, będą respektowały różnice językowe, etniczne, czy ze względu na płeć i orientację seksualną.

Jaki cel ma ten projekt?

Jak czytamy w serwisie techxplore.com, Kalina Bontcheva uważa, że w ostatnich latach liczba nadużyć gwałtownie wzrosła, co spowodowało negatywne skutki nie tylko dla mediów społecznościowych, ale również rządu.

W dodatku nie jest to możliwe, aby sami specjaliści i ludzkie ręce mogły zlikwidować ten problem samodzielnie. Sztuczna inteligencję wykorzystują już co prawda takie serwisy jak Facebook, Instagram, czy Twitter w bardzo podobnym celu. Teraz, cel wydaje się być bardziej ambitny do zrealizowania – zwalczenie nadużyć w całym internecie. I dzięki sztucznej inteligencji, możemy liczyć na to, że rzeczywiście ten pomysł ma rację bytu.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail