X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sztuczna inteligencja pozwoli zwalczyć hejt i nadużycia w internecie

Naukowcy pracują nad rozwiązaniem, która ma usprawnić walkę z mową nienawiści i nadużyciami nie tylko w mediach społecznościowych, ale i całym internecie.

Sztuczna inteligencja pozwoli zwalczyć hejt i nadużycia w internecieźródło: unsplash.com

reklama


Skoro algorytmy sztucznej inteligencji mogą pomóc w stworzeniu szczepień, czy namalowaniu obrazów to dlaczego nie wykorzystać ich w internecie? To pytanie zadała sobie grupa naukowców i oto mamy efekt.

Słów kilka o badaniach

Badania na temat możliwości wdrożenia AI do zwalczania nadużyć w internecie jest efektem badań przeprowadzonych przez Kalinę Bontchevę z Uniwersyteckiego Wydziału Informatyki. Opracowała ona nowe metody przetwarzania danych przez sztuczną inteligencję i przetwarzanie języka naturalnego. Ma to pomóc w zwalczaniu nadużyć i mowy nienawiści. Został on opracowany we współpracy z Wendy Hui Kyong Chun z Uniwersytetu Simona Frasera w Kanadzie. Wybrano więc takie metody, które obecnie są wykorzystywane do wykrywania nadużyć w grach oraz wiadomościach kierowanych do polityków w mediach społecznościowych. Na ich podstawie, powstaną nowe, uczciwe i całkowicie bezstronne. Ponadto, będą respektowały różnice językowe, etniczne, czy ze względu na płeć i orientację seksualną.

Jaki cel ma ten projekt?

Jak czytamy w serwisie techxplore.com, Kalina Bontcheva uważa, że w ostatnich latach liczba nadużyć gwałtownie wzrosła, co spowodowało negatywne skutki nie tylko dla mediów społecznościowych, ale również rządu.

W dodatku nie jest to możliwe, aby sami specjaliści i ludzkie ręce mogły zlikwidować ten problem samodzielnie. Sztuczna inteligencję wykorzystują już co prawda takie serwisy jak Facebook, Instagram, czy Twitter w bardzo podobnym celu. Teraz, cel wydaje się być bardziej ambitny do zrealizowania – zwalczenie nadużyć w całym internecie. I dzięki sztucznej inteligencji, możemy liczyć na to, że rzeczywiście ten pomysł ma rację bytu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail