X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Które marki cieszą się największym zainteresowaniem na TikToku?

W jaki sposób TikTok może pomóc w promocji naszej marki?

Które marki cieszą się największym zainteresowaniem na TikToku?źródło: shutterstock.com

reklama


Jeszcze kilka lat temu, gdyby jakaś poważna marka postanowiła reklamować się na Musical.ly, czyli obecnym TikToku, raczej nie byłoby to dobrze odebrane. Tym czasem dziś w chińskiej aplikacji pojawia się ich bardzo dużo i każda walczy o atencję odbiorcy. Jakie są najlepsze praktyki dotyczących owych działań? Zobacz poniższy raport.

Najlepsze z praktyk

Jeżeli jesteś marką obecną na TikToku to warto, abyś wiedział w jaki sposób działać skutecznie. A możesz się tego dowiedzieć przyglądając się najlepszym praktykom, które stosują inne marki. Pomocne mogą również okazać się badania, które przedstawił ostatnio serwis socialmediatoday.com. Tym bardziej, że algorytmy tej aplikacji znacznie różnią się od tych, które są wykorzystywane na innych social mediach. Owe badania, zostały przeprowadzone przez zespół z Conviva i zawierają aż 34 strony w formie e-booka. Znajdziemy w nim listę z nazwami poszczególnych branż, praktyki jakie stosują oraz wyniki testów porównawczych.

Strategia na TikToku

źródło: socialmediatoday.com

Jak widzimy na poniższym screenie, branże dostają mini rady na temat tego, w jaki sposób działać skutecznie. Dodatkowo, w raporcie znajduje się również analiza porównawcza. Jest ona o tyle ciekawa, iż zestawia ze sobą, np. branżę telewizyjną, social media, ale także grupy sportowe.

źródło: socialmediatoday.com

I chociaż liczba kont sportowych w aplikacji jest zaskakująca, warto również spojrzeć na te dane. Pokazują one zaangażowanie użytkowników w takie treści i w rezultacie otrzymujemy następujące wyniki:

źródło: socialmediatoday.com

Nie tylko sportowcy są obecni na TikToku, ale również inne marki. W raporcie, znajdziemy odniesienie do marek, zaangażowania użytkowników i liczby postów, które pojawiają się na ich profilu.

źródło: socialmediatoday.com

Jakie należy wyciągnąć z tego wnioski?

Przede wszystkim, jeżeli chcesz założyć konto swojej marki na TikToku lub już je masz to powinieneś zatroszczyć się o to, aby treści były angażujące. Dlaczego? Wynika to z danych, które znajdują się w powyższych tabelkach. Zyskując większe zaangażowanie, do marki dołącza się kolejne grono obserwatorów. W ten sposób, tworzy się niejako sieć, która powiększa się wraz z liczbą odbiorców. Czy warto założyć konto na TikToku? Opinie na ten temat są różne, ale tak naprawdę wszystko zależy od grupy docelowej, kreatywności osób odpowiadających za wizerunek i działania promocyjne marki oraz jej profilu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail