X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook z dużym przyciskiem “F” w aplikacji?

Duży przycisk "F" na Facebooku jest w fazie testów. Czy nie zacznie on irytować użytkowników?

Facebook z dużym przyciskiem “F” w aplikacji?źródło: unsplash.com

reklama


Udoskonalenia to najwidoczniej hasło przewodnie serwisów społecznościowych. Facebook wprowadził bowiem niedawno duży przycisk “F”, który pojawia się na dolnym pasku w aplikacji. Jaki ma to cel i czy nie przyniesie efektu odwrotnego od założonego?

“F” jak Facebook

Wchodząc w aplikację możesz od niedawna zauważyć dość duży, niebieski przycisk z literką “F”. Oczywiście nie musisz, gdyż aktualnie funkcja ta jest w fazie testów. Jednak, jeżeli ją posiadasz, możesz za jej pomocą przejść do menu głównego aplikacji. Wówczas, przycisk robi się mniejszy. O pierwszych testach poinformował na swoim koncie na Twitterze Matt Navarra, poprzez umieszczenie takiego posta:

I chociaż zwolennicy tej zmiany twierdzą, że poprzez pojawienie się przycisku menu jest teraz bardziej przejrzyste, a nawigacja szybsza, to może to również irytować. Literka “F” zajmuje bowiem sporą część dolnego paska i według niektórych użytkowników, zamiast ułatwiać pobyt w serwisie, tylko go utrudnia.

Czy nie skończy się tylko na testach?

Prawdopodobnie nie, ponieważ gigant pracuje na tą funkcją już od ponad 6 miesięcy. W tym celu wprowadził również nowe menu, które znamy już wszyscy.

źródło: socialmediatoday.com

Warto tu natomiast dodać brak funkcjonalności w odczuciu użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym Android, gdzie dość szybko testy te się skończyły. Nie oznacza to jednak, że Facebook się podda, bo wszystko wskazuje na to, że czy nam się to podoba czy irytuje, duży przycisk pojawi się na naszym ekranie głównym.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail