X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Messenger na dużym ekranie. Facebook udostępnił aplikację na komputery

Użytkownicy Messengera mogą korzystać już z dedykowanej aplikacji na MacOS i Windows.

Messenger na dużym ekranie. Facebook udostępnił aplikację na komputeryźródło: about.fb.com

reklama


Facebook poinformował oficjalnie o uruchomieniu aplikacji Messenger dla systemów MacOS i Windows. Jak deklarują twórcy, dzięki temu użytkownicy będą mogli prowadzić wideoczaty z poziomu komputera i pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi oraz rodziną na całym świecie.

Zmiany od Facebooka

W marcu pisaliśmy o nowym wyglądzie serwisu na dekstopie, który testowano. Dzięki wprowadzeniu zmian, portal byłby jeszcze bardziej przejrzysty. Nie wszyscy użytkownicy mieli jednak szansę, aby sprawić, jak korzysta im się ze zmienionej strony. Tym razem nowość jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Przedstawiciele Facebooka mają świadomość, że internauci korzystają aktualnie z dobrodziejstw technologii bardziej niż kiedykolwiek. W wielu przypadkach to wyłącznie one pozwalają na pozostanie w kontakcie z bliskimi. W ciągu ostatniego miesiąca zaobserwowano ponad 100% wzrost liczby osób korzystających z przeglądarkowej wersji komunikatora w celu połączeń audio lub wideo na Messengerze. Dlatego udostępnienie aplikacji na Windows i MacOS będzie więc dla nich jeszcze lepszym rozwiązaniem i pozwoli m.in. na nieograniczone i bezpłatne grupowe rozmowy wideo.

Najważniejsze funkcje aplikacji Messenger na desktopie

Twórcy aplikacji Messengera wskazują wiele zalet tego rozwiązania. Między innymi:

  • Grupowe połączenie wideo na dużym ekranie. Możemy organizować spotkania, wspólne treningi lub inne wideorozmowy w trybie online na większym ekranie.
  • Łatwe nawiązywanie połączeń. Wszyscy użytkownicy Facebooka posiadają Messengera, więc nie musimy znać czyjegoś adresu e-mail, numeru telefonu lub nicku.
  • Multitasking. Czaty są łatwo dostępne, dlatego możemy wchodzić i wychodzić z aplikacji podczas innych aktywności na komputerze, a także wysyłać plików.
  • Powiadomienia. Możemy otrzymywać powiadomienia o nowych wiadomościach, ale mamy nad nimi kontrolę – możemy je wyciszyć lub czasowo ograniczyć.
  • Synchronizacja rozmów na wszystkich urządzeniach. Nie przegapimy żadnej wiadomości, ponieważ rozmowy są widoczne na wszystkich urządzeniach, z których korzystamy.
  • Tryb ciemny. Możemy włączyć tryb ciemny i korzystać z komunikatora w ciemnej wersji kolorystycznej, której nie brakuje zwolenników.

źródło: about.fb.com

Czy wprowadzenie Messengera w postaci dedykowanej aplikacji desktopowej zagrozi innym komunikatorom takim jak Skypem? Dowiemy się tego z pewnością za jakiś czas.

Pobierz Messenger na Windows

Pobierz Messenger na MacOS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail