X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Możliwość tworzenia Pokojów także na Instagramie

Facebook rozszerza możliwości tworzenia Pokojów do wideorozmów grupowych także o Instagrama. Użytkownicy mogą tworzyć Pokoje także za pomocą aplikacji.

Możliwość tworzenia Pokojów także na Instagramieźródło: unsplash.com

reklama


Jakiś czas temu pisaliśmy o nowej opcji Facebooka, w ramach której użytkownicy mogą tworzyć Pokoje i prowadzić wideorozmowy z kilkudziesięcioma osobami jednocześnie. Wówczas wspominaliśmy także, że jest to ukłon w stronę użytkowników i wynik wzrostu połączeń wideo, który odnotowano w skutek pandemii. Wygląda na to, że funkcja spotkała się z zainteresowaniem, bowiem poinformowano o wprowadzeniu jej także na Instagrama.

Pokoje na Instagramie

Z udostępnionego na twitterowym profilu Instagramie filmu wynika, że po uruchomieniu sekcji z wiadomościami prywatnymi w aplikacji, zobaczymy możliwość utworzeniu Pokoju. Po stworzeniu go, będziemy mogli zaprosić do wideo rozmowy wybrane osoby. Maksymalna liczba uczestników to 50 osób.

Twórca Pokoju może w każdej chwili zablokować go, aby nie dołączali do niego nowi użytkownicy. Może także wysłać link z zaproszeniem do Pokoju także tym użytkownikom, którzy nie posiadają profilu na Instagramie.

Co ważne, pokoje będą tworzone na Instagramie, jednak sama rozmowa będzie odbywała się w ramach Messengera. Po dołączeniu do Pokoju na Instagramie, zobaczymy komunikat o tym, że opuścimy zaraz aplikację i zostaniemy przeniesieni do komunikatora.

źródło: twitter.com/instagram

Dostępność funkcji

Facebook nie udostępnił dotąd zbyt wielu szczegółów na temat nowości oprócz materiału wideo i krótkiej informacji, że jest wdrażana począwszy od 21 maja.

Na podsumowanie warto dodać, że sporą zaletą Pokojów jest z pewnością możliwość dołączania do różnych wideorozmów grupowych i poznawania online wielu nowych osób. Relacje nawiązujemy wówczas na tylko poprzez wymianę wiadomości tekstowych, wymianę zdjęć czy wysłanie zaproszenia do znajomych, ale rozmowę wideo. Pytanie, czy będzie to wystarczające, aby funkcja osiągnęła znaczny sukces i wzbudziła sympatię licznego grona użytkowników produktów Facebooka.

Rozmowa w ramach Pokoju odbywa się w ramach Messengera, dlatego wszystkich zainteresowanych szczegółami nowej opcji oraz kwestiami jej bezpieczeństwa zachęcamy do lektury naszego artykuły o Messenger Rooms. ⤵

Czytaj więcej: Co musisz wiedzieć o Messenger Rooms?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail