X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook umożliwi transmisję live połączeń w Messenger Room

Facebook zdecydował się na kolejny krok w kwestii rozwoju Messenger Room. Od teraz będziemy mogli udostępniać takie rozmowy w transmisji live.

Facebook umożliwi transmisję live połączeń w Messenger Roomźródło: shutterstock.com

reklama


Facebook postanowił dać użytkownikom możliwość udostępnienia swoich rozmów w Messenger Room na żywo. Najwidoczniej serwis dostrzegł potencjał transmisji live, a to z kolei dobra wiadomość dla osób publicznych.

YouTube czy Instagram? A może Facebook?

Każdy, kto chociaż raz chciał przygotowywać transmisję live wie jakie przeszkody trzeba pokonać. Jedną z nich, jest wybór odpowiedniego środka komunikacji. Jednak Zoom jest hakowany, Instagram nie pozwala na spotkania wielu osób, a YouTube wymaga nieco więcej zaangażowania, w tym również zaproszenia w social mediach. Facebook postanowił więc w tym celu wykorzystać potencjał Messenger Room i pozwolić użytkownikom udostępniać swoje rozmowy podczas transmisji live.

źródło: about.fb.com

W takiej transmisji live może uczestniczyć nawet około 50 osób, a jej publiczność może być dowolna.

Decyzja na miarę oczekiwań

Jak czytamy na blogu Facebooka, decyzja ta jest odpowiedzią na oczekiwania użytkowników. W czerwcu tego roku bowiem, liczba transmisji na żywo wzrosła dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim. A wszystko dlatego, że panuje pandemia i, np. artyści w ten sposób chcą komunikować się ze swoimi odbiorcami. Daje to też szansę stworzenia live’a wraz z zaproszonymi osobami z poziomu jednego serwisu społecznościowego. A to dobra wiadomość dla wszystkich, który planowali takie spotkania w serwisie YouTube czy Zoom, uprzednio reklamując takie spotkania w innych mediach społecznościowych. Jak widać, nowa funkcja Facebooka, Messenger Room, musiała sprawdzić się bardzo dobrze, skoro gigant postanowił jeszcze bardziej ją rozwinąć. A to, czy użytkownicy z tej możliwości skorzystają, zależy już tylko od nich.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail