X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jaki był rok 2020 na Twitterze?

Twitter podsumował rok 2020 na platformie. O czym i o kim najczęściej tweetowali użytkownicy?

Jaki był rok 2020 na Twitterze?źródło: unsplash.com

reklama


Twitter zaprezentował podsumowanie 2020 roku. Analiza aktywności użytkowników w ostatnich miesiącach w serwisie publikowana jest już od dziesięciu lat. Jednak dobiegający końca rok był z pewnością inny. Pokazują to doskonale poszczególne kategorie podsumowania.

Jak czytamy na blogu Twittera, w 2020 roku świat widział rozdzierającą serce stratę, ale także ogromną odwagę. Dlatego tegoroczne zestawienie dostarcza nam wiedzy o tym, jak wszyscy radziliśmy sobie z pandemią, co się zmieniło, o czym rozmawialiśmy i w jaki sposób celebrowaliśmy różne wydarzenia za pomocą tweetów.

Najczęściej retweetowane wpisy

Najwięcej użytkowników zdecydował się na przekazanie dalej wpisu ze smutną informacją o śmierci Chadwicka Bosemana, amerykańskiego aktora i producenta filmowego, który walczył z nowotworem. Drugie miejsce zajmuje wideo koreańskiego boys bandu BTS. Trzecia pozycja na podium to tweet ze zdjęciem paska z amerykańskiego programu telewizyjnego.

Kolejne miejsca to zabawny wpis dotyczący kwarantanny oraz gratulacje dla astronautów, którzy podjęli dobra decyzję opuszczając Ziemię.

Najczęściej lajkwane tweety

Jeśli chodzi zaś o najchętniej lajkowane wpisy, użytkownicy pozostawili najwięcej reakcji również pod tweetem Chadwicka Bosemana. Drugi wpis z największą liczbą serduszek jest autorstwa Baracka Obamy na temat Kobe’ego Bryanta. Trzecie miejsce to wspomniany już tweet Andy Milonakis o astronautach.

Czwarte miejsce należy do Macaulaya Culkina, czyli filmowego Kevina, który uświadomił internautów, że mogą poczuć się staro, bo urwis, który został sam w domu ma już… 40 lat. Piątym najpopularniejszym wpisem jest wideo Kamali Harris dzwoniącej do Joe Biddena z radosną informacją o wygranych wyborach.

Najpopularniejszy hashtag

Chyba nikogo z nas nie zdziwi informacja, że najczęściej używanym hashtagiem jest #COVID19. W różnych odmianach został użyty ponad 400 milionów razy. Na drugim miejscu uplasował się znacznik #BlackLivesMatter. Z racji konieczności pozostania w domu, trzecim co do wielkości hashtagiem roku był #StayHome. Pozwoliło twórcom Twittera zaobserwować zmianę w zachowaniach użytkowników.

Co więcej, w 2020 roku na całym świecie na minutę pojawiało się ponad 7 tysięcy tweetów dotyczących telewizji i filmów (a użycie emoji 🛋  wzrosło o 40%).

Najpopularniejsze emoji

Użytkownicy najczęściej używali emocji płaczącego ze śmiechu 😂, płaczącego z rozpaczy 😭  oraz proszącego 🥺.

źródło: blog.twitter.com

Ludzie, o których tweetowano najczęściej

Najwięcej wpisów dotyczyło Donalda Trumpa, dalej Joego Bidena. Warto podkreślić, że użytkownicy dyskutowali o wyborach – przy tej okazji pojawiło się ponad 700 milionów tweetów. W trzeciej kolejności najwięcej tweetowano o Georgu Floydzie, czyli Afroamerykaninie zabitym podczas aresztowania w Minneapolis. W TOP 10 znalazła się tylko jedna kobieta – Kamala Harris, czyli senator USA.

źródło: blog.twitter.com

Programy tv, o których tweetowano najczęściej

Użytkownicy w tym roku mieli szczególnie dużo czasu na oglądanie ulubionych programów, seriali i filmów oraz postowanie na ich temat. Numerem jeden jest Big Brother Brasil. W środku stawki znalazło się Grey’s Anatomy. Zestawienie zamyka zaś produkcja Netflixa – Stranger Things.

źródło: blog.twitter.com

Trendy jedzeniowe na Twitterze

Liczba tweetów na temat jedzenia w tym roku się potroiła. Szczególnie widoczny był trzymiesięczny szał na… chlebek bananowy. Trendy w emoji związanych z jedzeniem sugerują, że siedząc w domu stawialiśmy na słodycze. Zauważono także, że liczne rozmowy wideo wywołały wzrost liczby użycia emoji z napojami dla dorosłych.

źródło: blog.twitter.com

Drużyny sportowe, o których tweetowano najwięcej

Twitter sprawdził, że to na temat Lakers, Manchester United i FC Barcelony toczyło się najwięcej dyskusji w 2020 roku. Skład TOP 10 sugeruje, że to piłka nożna była najczęściej powodem do rozmów i dzielenia się wrażeniami w serwisie.

źródło: blog.twitter.com

Podsumowanie Twittera z pewnością dobrze odwzorowuje to, jakie tematy zajmowały naszą uwagę. Co jest jeszcze bardzo ważne w kontekście tegorocznego podsumowania, rok 2020 przyniósł również odnowione poczucie wdzięczności i wsparcia. Tweety wyrażające wdzięczność lub wdzięczność wzrosły o 20% na całym świecie. Szczególnie okazywano uznanie dla lekarzy (+ 135%), nauczycieli (+ 30%) i pracowników podstawowych/pierwszej linii.

Miejmy nadzieję, że przyszłoroczne podsumowanie pokaże bardziej optymistyczne nastroje użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail