X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najciekawsze akcje charytatywne, do których wciąż możesz dołączyć

Grudzień obfituje w kilka ciekawych akcji charytatywnych. Wszystkie te, które naszym zdaniem są godne uwagi i wciąż możesz do nich dołączyć, opisaliśmy w naszym artykule.

Najciekawsze akcje charytatywne, do których wciąż możesz dołączyćźródło: shutterstock.com

reklama


Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. To właśnie wtedy szczególnie czujemy potrzebę zrobienia czegoś dobrego dla innych, bo chcemy, aby ten wyjątkowy czas sprawiał radość innym. Dlatego przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych akcji, dzięki któremu wciąż możecie pomóc.

#NajlepszeJestBlisko

Czy zdjęcie ciasta może komuś naprawdę pomóc? Wbrew pozorom tak! Pod hashtagiem #NajlepszeJestBlisko kryje się wspaniała akcja Cukru Królewskiego. Na czym ona polega?

Marka przekaże za każdy tysiąc zdjęć, 10 tysięcy złotych na Stowarzyszenie Mali Braci Ubogich, która zorganizuje Wigilię dla starszych, samotnych osób.  Na ten moment przesłanych zostało prawie 3 500 zdjęć, a więc zebrania pełnej kwoty 50 000 złotych brakuje już bardzo niewiele!

Wszystko, co wystarczy zrobić, aby wesprzeć potrzebujących to przygotować ciasto lub inne słodkości, zrobić im zdjęcie, a następnie dodać na swój profil w mediach społecznościowych lub na stronę najlepszejestblisko.pl z hashtagiem #NajlepszeJestBlisko.

W promowanie projektu zaangażowali się influencerzy współpracujący już wcześniej z marką: najmłodszy zwycięzca polskiego Masterchefa – Damian Kordas, Marta Lech-Maciejewska z bloga „Super Styler”, Paulina i Kasia Błędowska z kanału YouTube „O matko i Córko” oraz Angelika „Andziaks” Zając. Do włączenia się w akcję konsumentów namawiają również Ola Tatka, Monika Molecka (@pysznieczyniepysznie) oraz Sylwia Dróżdż (@obiaddlataty).

Piekąc słodkości i uwieczniając je na zdjęciach możemy więc osłodzić święta tym, którzy spędzą je w samotności. A więc do dzieła!

#układamypomagamy

Dzieci uwielbiają klocki. Duży sentyment mają do nich także dorośli. Dlatego firma Klocki Blocki postanowiła wykorzystać tę sympatię i zorganizowała akcję opatrzoną hashtagami #układamypomagamy, #KlockiBlocki #FundacjaMamMarzenie. Ten ostatni nie znalazł się tu przypadkiem, bowiem to właśnie na tę fundacje zostaną przekazane pieniądze ze zbiórki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Klocki Blocki (@klockiblocki)

To, co musimy zrobić, aby pomóc, to zrobić zdjęcie jak my lub ktoś bliski układa klocki, umieścić je na Instagramie lub Facebooku i oznaczyć wyżej hashtagami#UkładamyPomagamy #KlockiBlocki #FundacjaMamMarzenie. Za każde takie zdjęcie Klocki Blocki przekaże 5 złotych na Fundację Mam Marzenie. Dotychczas zebrano 1180 złotych. Miejmy nadzieję, że kwota ta będzie znacznie wyższa!

#charytatywnachoinka

Przed Świętami warto również pamiętać o tych, którzy są uznawani za przyjaciela człowieka, czyli psach. Niestety, nie wszystkie z nich spędzą w tym roku ten dzień z kochającym człowiekiem, ponieważ są bezdomne. I to właśnie dla nich Fundacja Sarigato zorganizowała specjalną akcję #charytatywnachoinka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karmimy Psiaki (@karmimypsiaki)

Co należy zrobić? Wejść na profil na Instagramie lub na stronę karmimypsiaki.pl, wybrać jednego lub więcej psiaków i poznać jego potrzeby. Kolejny krok to zatroszczenie się o jego prezent poprzez wpłacenie odpowiedniej kwoty na konto fundacji. To, o czym marzy wybrane zwierzątko, znajdziemy w wyszczególnionych informacjach. Podarujmy psiakom lepsze Święta!

OLX i nakarm psa

Zwierzęta to wspaniali przyjaciele dlaczego akcja pomocy im organizowana przez OLX jest jedną z popularniejszych. W dodatku tak naprawdę nie wymaga od nas niemalże żadnego wysiłku. Jedyne, co musimy zrobić to wejść na stronę OLX z telefonu komórkowego, wybrać psa lub kota, a następnie nacisnąć przycisk pozwalających wirtualnie nakarmić zwierzątko.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez OLX Polska (@olxpolska)

Jak twierdzi OLX, za każdego nakarmionego psa serwis przekaże do schroniska 20 kilogramów karmy. Jednak w tym przypadku musimy się pospieszyć, ponieważ akcja trwa jeszcze tylko dziś Więc telefony w dłoń i… karmimy!

#milionnamilion

Ta akcja również jest stworzona przez markę, z tym, że osobistą. Zorganizowała ją Małgorzata Kożuchowska wraz z Akademią Przyszłości z okazji pierwszego miliona subskrypcji aktorki. Jej celem jest zebranie kwoty miliona złotych dla dzieci z ubogich rodzin, na zakup sprzętu, typu: laptopy, tablety itd. Wszystko po to, aby miały szansę normalnie uczestniczyć w zajęciach online.

To kontynuacja wcześniejszych zbiórek. Natomiast ta najnowsza, rozpoczęła się 6 grudnia i wciąż możemy dołożyć do niej swoją złotówkę lub więcej, jeżeli oczywiście mamy taką ochotę, wchodząc na stronę siepomaga.pl/milion.

Pomocne Pudełko

Wciąż w naszym kraju wiele osób nie ma możliwości spożycia pełnowartościowych posiłków. Dlatego też, w takich miastach jak: Warszawa, Kraków i Białystok organizowana jest akcja Pomocne Pudełko. Odpowiada za nią Stowarzyszenie Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego wraz z firmami Cateromarket, Goodspeed i InPost.

W dniach 14-18 grudnia, właśnie do tych miast zostaną rozwiezione posiłki dla potrzebujących. Ich dostarczeniem zajmą się natomiast organizacje takie jak: Zupa na Plantach, Stowarzyszenie ku Dobrej Nadziei oraz Serce Miasta. W tym momencie do akcji dołączyło aż 14 firm cateringowych. Dzięki czemu, możemy się spodziewać, że aż 1700 posiłków trafi do tych, którzy już od jakiegoś czasu o nim marzą. I tu co prawda nie mamy jak dołączyć, ale warto wspomnieć o takiej inicjatywie. Być może bowiem zainspiruje ona kogoś, aby wykonać podobny krok w kierunku potrzebujących.

Nie czekaj! Pomóż!

Nie tylko Święta Bożego Narodzenia i cały grudzień to dobry czas na pomoc potrzebującym. Każdego dnia bowiem możemy szukać odpowiednich inicjatyw, nie tylko online i wziąć sprawy w swoje ręce. Jeżeli jednak Twoje plany na pomaganie w tym roku jeszcze nie wypaliły, nie wiesz gdzie zacząć, albo zwyczajnie – lubisz pomagać i robisz to regularnie – skorzystaj z naszej listy. I daj w ten sposób mnóstwo radości innym!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail