X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wprowadził nowe udogodnienia dla kont profesjonalnych

Nowe udogodnienia na Instagramie mają za zadanie pomóc twórcom lepiej zarządzać ich kontem. Tym samym, Instagram będzie udzielał kontom profesjonalnym odpowiednich wskazówek.

Instagram wprowadził nowe udogodnienia dla kont profesjonalnychźródło: shutterstock.com

Twórcy na Instagramie, jak również konta profesjonalne, dostaną nowe możliwości do kontrolowania swoich działań. Oznacza to, że medium pomoże im zmaksymalizować postępy, a przy okazji zarabiać na prowadzeniu konta.

Professional Dashboard

narzedzie od IG

źródło: business.instagram.com

Nowe narzędzie, to niejako statystyczna pomoc dla twórców. Pomaga ona bowiem sprawdzić wydajność konta, jak również zapewnia odpowiednie narzędzia do zmaksymalizowania działań, a tym samym zarabiania na platformie. Jak twierdzi Instagram, powstało ono z myślą zarówno o twórcach, jak również małych biznesach, dla których te informacje mogą okazać się kluczowe. A jakie informacje dokładnie zawiera nowy pulpit nawigacyjny?

Przede wszystkim, pomaga śledzić skuteczność konta. Przedstawi kluczowe trendy, jak również uwagi dotyczące poszczególnych danych. Co więcej, bieżące statystyki zostaną zestawione z tymi, które miały miejsce wcześniej. Nowe narzędzie zapewni również dostęp do narzędzi zapewniających skuteczniejsze zarządzanie kontem. Dowiesz się tu również, czy kwalifikuje się ono do tego, aby na nim zarabiać. I w końcu trzeci punkt, czyli dostęp do informacji. To właśnie tu znajdziemy linki do zasobów informacyjnych serwisu, czyli do wskazówek, trików itd.

Zachęta twórców do większej aktywności

Zmiana ta ma za zadanie zmobilizować twórców do większej aktywności w social media. Co więcej, Instagram cały czas chce rozwijać tę opcję tak, aby wszystkie potrzebne informacje znajdowały się w jednym miejscu. I rzeczywiście, być może tak naprawdę niewielu osobom wiedza ta przyda się w praktyce. Jednak takie podejście możemy traktować jako zapowiedź czegoś większego. Tym bardziej, że sam Instagram nam to sugeruje.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail