X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

REJI to nowy projekt Apple do walki z rasizmem, o którym od wczoraj mówi cały świat

Od wczoraj ludzie na całym świecie zastanawiali się, co tak naprawdę kryje się pod tajemniczym projektem firmy Apple. Dziś już wiemy.

REJI to nowy projekt Apple do walki z rasizmem, o którym od wczoraj mówi cały światźródło: shutterstock.com

reklama


We wtorek cały świat obiegła informacja dotycząca czegoś większego i lepszego niż kolejny nowy produkt od Apple. W zapowiedziach mogliśmy usłyszeć naprawdę niewiele. Pojawiło się jednak mnóstwo spekulacji w obrębie tego tematu, m.in o zmiany w kadrach czy powstaniu nowego portalu społecznościowego.

Czego dotyczy nowe ogłoszenie?

Nowe ogłoszenie, które pojawiło się w ramach wywiadu Tima Cooka dla CBS, dotyczyło sposobów walki z rasizmem. Projekt ten nosi nazwę REJI. W ten sposób gigant technologiczny chce zwalczyć nierówności społeczne i rasowe w całym kraju, do czego również zmobilizowały go ostatnie wydarzenia w USA, m.in. zabójstwo George’a Floyda.

Dodatkowo, jak czytamy na stronie Apple, zobowiązania te będą kosztowały firmę 100 milionów dolarów. Obejmują one pierwsze w swoim rodzaju centrum edukacyjne dla HBCU oraz Apple Developer Academy w Detroit.

Wielkie ogłoszenie już trwającego projektu?

Po raz pierwszy ta inicjatywa została ogłoszona w czerwcu zeszłego roku. Mowa tu o Racial Equity and Justice Initiative, czyli REJI. Dziś natomiast, światło dzienne ujrzały trzy sposoby, na jakie gigant chce spożytkować przeznaczone na projekt pieniądze:

  • Apple podjęło współpracę z firmą Southern Company, aby uruchomić Propel Center. Ma ona od teraz wspierać społeczność HBCU. Koszt tego przedsięwzięcia to 25 milionów dolarów.
  • Centrum Detroit ma stać się Akademią Deweloperów. Nie bez przyczyny wybrano akurat tę miejscowość, gdyż właśnie tam znajduje się najwięcej firm zarządzanych przez osoby czarnoskóre. Taki projekt ma pomóc w rozwoju tych firm i pomóc stać się centrum biznesu.
  •  Apple zainwestuje 35 milionów dolarów w startupy należące do mniejszości rasowych.

Kampus Proper Center, źródło: apple.com

Chociaż sam projekt firmy Apple pojawił się już wcześniej, jego rozwój i kolejne działania mogą cieszyć i powinien. Mowa o nim jest już od jakiegoś czasu, jednak zainteresowanie kwestią mniejszości rasowych może zwrócić uwagę również innych przedsiębiorców. A czarnoskórym biznesmenom pomóc w dalszym rozwoju swoich firm.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail