X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook pozwoli bez konieczności otwierania aplikacji słuchać muzyki i podcastów ze Spotify

Dwóch gigantów postanowiło rozszerzyć swoją współpracę. W rezultacie użytkownicy dostaną możliwość słuchania muzyki i podcastów, bez konieczności otwierania aplikacji Spotify, za pośrednictwem Facebooka.

Facebook pozwoli bez konieczności otwierania aplikacji słuchać muzyki i podcastów ze Spotifyźródło: shutterstock.com

reklama


Współpraca pomiędzy Facebookiem i Spotify się rozszerza. Zdecydowanie nowa opcja, która pojawi się już niebawem, zadowoli miłośników muzyki. Gigant mediów społecznościowych pozwoli bowiem użytkownikom słuchać muzyki i podcastów ze Spotify, bez konieczności otwierania aplikacji.

Udostępnianie muzyki i podcastów ze Spotify

Jak czytamy na stronie Facebooka, gigant postanowił rozszerzyć swoją współpracę z serwisem Spotify. Co dokładnie to oznacza? Od teraz każdy użytkownik, będzie mógł udostępnić utwór lub podcast ze Spotify. Dodatkowo, dostaniemy możliwość dodania opisu. Całość idealnie obrazuje poniższy zrzut ekranu.

zrzut ekranu funkcji

źródło: facebook.com

Nasi znajomi zaś, do których dotrze nasz post, będą mogli od razu wysłuchać tego, co im udostępniamy, bez konieczności przenoszenia się do aplikacji. Jest jednak jeden warunek. Mimo wszystko, taka osoba również powinna posiadać swoje konto na Spotify, a także zainstalowaną aplikację. Co równie istotne, muzyka jak i podcast, w dalszym ciągu będą odtwarzane nawet wtedy, gdy użytkownik będzie scrollował stronę główną oraz wtedy, gdy wyłączy wyświetlacz.

Czy taka opcja jest potrzebna?

W czasach, gdy treści mówione nabierają zupełnie innego znaczenia, taka decyzja Facebook wydaje się być rozsądna. Może ona również znacznie zwiększyć zaangażowanie użytkowników, jak też pomóc w promowaniu treści publikowanych przez podcasterów i muzyków. Co ciekawe, to nie jedyna forma okazania zainteresowania tym rodzajem twórczości. Niedawno Facebook poinformował bowiem o wprowadzeniu pokojów audio, a kilka dni temu oznajmił, jakoby miał stworzyć własny odtwarzać podcastów. Zupełnie niezależny od innych, znanych nam aplikacji.

Na ten moment nie wiemy kiedy dokładnie nowa opcja pojawi się w Polsce. Natomiast gigant poinformował, że planuje jej wdrożenie aż na 27 rynkach. Jeżeli jednak ta opcja się pojawi, na pewno Was o tym poinformujemy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail