X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest pozwoli twórcom lepiej chronić ich własność intelektualną

Miejsce do zgłaszania treści to nowy pomysł Pinteresta. Jego zadaniem będzie ochrona praw intelektualnych twórców na platformie.

Pinterest pozwoli twórcom lepiej chronić ich własność intelektualnąźródło: shutterstock.com

reklama


Twórcy na Pintereście są bardzo narażeni na kopiowanie treści. W związku z tym, platforma postanowiła zadbać o ich potrzeby związane z ochroną własności intelektualnej i uruchomił miejsce do zgłaszania treści.

Zgłaszanie treści na Pintereście

Już od jakiegoś czasu dużo mówi się o naruszaniu praw użytkowników Pinteresta, względem ich praw autorskich. Nadszedł zatem czas, aby platforma podjęła odpowiednie kroki w tym cel. Dlatego też zostało stworzone miejsce, gdzie będą oni mogli zgłosić naruszenia na tym polu. Dzięki niemu, użytkownicy dostaną możliwość rejestrowania oryginalnych treści, jak również zarządzania nimi, również w przyszłości. Wszystko to, będzie działać za pomocą pinów.

screen nowego portalu

źródło: socialmediatoday.com

Sam Pinterest przyznaje, że takie zmiany są odpowiedzią na potrzeby użytkowników.

Jak będzie działał portal?

Każdy, kto w obrębie platformy będzie tworzył treści, które podlegają prawnie ochronie własności intelektualnej, dostaną opcję zgłoszenia treści ze swojego adresu IP. Wówczas Pinterest przeanalizuje problem i podejmie decyzje, które wcześniej zarządził konkretny twórca. A jest ich aż trzy. Pierwsza z nich, to usunięcie obecnych i przyszłych obrazów, za wyjątkiem tych pinów, które zapisał twórca. Druga to usunięcie obecnych i przyszłych obrazów, za wyjątkiem tych zapisanych przez twórcę na platformie, jak również w obrębie podanych przez niego serwisów. Ostatnia zaś, to usunięcie wszystkich istniejących i przyszłych wersji obrazów.

Takie działania mają ułatwić autorom poszczególnych pinów i obrazów lepiej kontrolować to, gdzie rozprzestrzeniają się ich treści. Zatem jak najbardziej platformie należą się słowa uznania.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail