X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter dodaje napisy do tweetów głosowych

W opcji tweetów głosowych, które dostępne są na iOS, wprowadzono ważną zmianę. Od teraz do nagrań automatycznie dodawane będą napisy.

Twitter dodaje napisy do tweetów głosowychźródło: shutterstock.com

reklama


Serwis kilka dni temu poinformował o istotnej nowości w serwisie. Ponad rok po pierwszym uruchomieniu tweetów głosowych, Twitter dodał do nich opcję automatycznych napisów.

Wersja tekstowa tweeta

Opcja tworzenia tweetów głosowych pojawiła się po raz pierwszy w czerwcu 2020 roku. Niestety, brak możliwości tworzenia napisów spotkał się wówczas z krytyką ze względu na brak dostępności. Firma wzięła pod uwagę opinie oraz wskazówki użytkowników i utworzyła specjalny zespół, który skupia się na dostępności w produktach. Z kolei w ubiegłym tygodniu poinformowano o ważnej zmianie w funkcji tweetów głosowych.

Teraz, gdy rozpoczniemy tworzenie tweeta głosowego, co dostępne jest obecnie wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS, automatycznie wygenerowane zostaną napisy. Dzięki temu osoby niedosłyszące lub niesłyszące także będą mogły zapoznać się z treścią komunikatu.

tweety głosowe

źródło: twitter.com

Przypomnijmy, że długość pojedynczego nagrania może wynosić maksymalnie 140 sekund, a w grafice tweeta głosowego pojawia się nasze zdjęcie profilowe.

W ramach funkcji obsługiwane są obecnie języki takie jak angielski, japoński, hiszpański, portugalski, turecki, arabski, hindi, francuski i indonezyjski, koreański oraz włoski. Oznacza to więc, że niestety tweety w języku polski na ten moment nie będą widoczne wraz z napisami.

tweety głosowe zrzut ekranu z Twittera

źródło: zrzut ekranu z Twittera

Jak skorzystać z funkcji?

Aby zobaczyć napisy w tweecie głosowym, należy kliknąć w ikonę CC w prawym górnym rogu. Tekst będzie jednak widoczny dopiero po publikacji tweeta, a nie w trakcie jego tworzenia. Na ten moment nie ma możliwości edycji napisów.

Warto zauważyć, że napisy pojawiają się tylko w nowych tweetach głosowych, a więc tweety z przeszłości pozostaną w formie wyłącznie głosowej.

Jak czytamy na The Verge, warto wiedzieć, że ponieważ serwis używa ustawień językowych urządzenia jako podstawy transkrypcji, funkcja automatycznych napisów w tweetach głosowych nie będzie działać dokładnie, jeśli nasze urządzenia są ustawione na dany język, a treść tweeta wypowiemy w innym.

Jak podaje w komunikacie przedstawiciel Twittera, twórcy serwisu zdają sobie sprawę, że rozwiązanie to początkowo z pewnością nie będzie idealne i przed firmą jeszcze wiele kroków, aby uczynić jej usługi bardziej dostępnymi.

Tweety głosowe są obecnie dostępne wyłącznie dla użytkowników urządzeń z systemem iOS. W przyszłości ma ona pojawić się także dla użytkowników Androida.

Polecamy takżePokolenie Z i Millenialsi coraz częściej poszukują treści audio

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail