X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter dodaje napisy do tweetów głosowych

W opcji tweetów głosowych, które dostępne są na iOS, wprowadzono ważną zmianę. Od teraz do nagrań automatycznie dodawane będą napisy.

Twitter dodaje napisy do tweetów głosowychźródło: shutterstock.com

reklama


Serwis kilka dni temu poinformował o istotnej nowości w serwisie. Ponad rok po pierwszym uruchomieniu tweetów głosowych, Twitter dodał do nich opcję automatycznych napisów.

Wersja tekstowa tweeta

Opcja tworzenia tweetów głosowych pojawiła się po raz pierwszy w czerwcu 2020 roku. Niestety, brak możliwości tworzenia napisów spotkał się wówczas z krytyką ze względu na brak dostępności. Firma wzięła pod uwagę opinie oraz wskazówki użytkowników i utworzyła specjalny zespół, który skupia się na dostępności w produktach. Z kolei w ubiegłym tygodniu poinformowano o ważnej zmianie w funkcji tweetów głosowych.

Teraz, gdy rozpoczniemy tworzenie tweeta głosowego, co dostępne jest obecnie wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS, automatycznie wygenerowane zostaną napisy. Dzięki temu osoby niedosłyszące lub niesłyszące także będą mogły zapoznać się z treścią komunikatu.

tweety głosowe

źródło: twitter.com

Przypomnijmy, że długość pojedynczego nagrania może wynosić maksymalnie 140 sekund, a w grafice tweeta głosowego pojawia się nasze zdjęcie profilowe.

W ramach funkcji obsługiwane są obecnie języki takie jak angielski, japoński, hiszpański, portugalski, turecki, arabski, hindi, francuski i indonezyjski, koreański oraz włoski. Oznacza to więc, że niestety tweety w języku polski na ten moment nie będą widoczne wraz z napisami.

tweety głosowe zrzut ekranu z Twittera

źródło: zrzut ekranu z Twittera

Jak skorzystać z funkcji?

Aby zobaczyć napisy w tweecie głosowym, należy kliknąć w ikonę CC w prawym górnym rogu. Tekst będzie jednak widoczny dopiero po publikacji tweeta, a nie w trakcie jego tworzenia. Na ten moment nie ma możliwości edycji napisów.

Warto zauważyć, że napisy pojawiają się tylko w nowych tweetach głosowych, a więc tweety z przeszłości pozostaną w formie wyłącznie głosowej.

Jak czytamy na The Verge, warto wiedzieć, że ponieważ serwis używa ustawień językowych urządzenia jako podstawy transkrypcji, funkcja automatycznych napisów w tweetach głosowych nie będzie działać dokładnie, jeśli nasze urządzenia są ustawione na dany język, a treść tweeta wypowiemy w innym.

Jak podaje w komunikacie przedstawiciel Twittera, twórcy serwisu zdają sobie sprawę, że rozwiązanie to początkowo z pewnością nie będzie idealne i przed firmą jeszcze wiele kroków, aby uczynić jej usługi bardziej dostępnymi.

Tweety głosowe są obecnie dostępne wyłącznie dla użytkowników urządzeń z systemem iOS. W przyszłości ma ona pojawić się także dla użytkowników Androida.

Polecamy takżePokolenie Z i Millenialsi coraz częściej poszukują treści audio

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail