X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Soundmojis – nowa propozycja od Messengera

Messenger ogłosił wprowadzenie nowych emoji, które również wydają dźwięk. Takie rozwiązanie ma na celu wzmożenie interakcji między użytkownikami.

Soundmojis – nowa propozycja od Messengeraźródło: shutterstock.com

reklama


Już niebawem, będziemy mogli skorzystać z zupełnie nowego rodzaju angażowania się w rozmowy na Messengerze. Komunikator uruchomił bowiem soundmojis, czyli emoji z dźwiękiem. Oto jak będzie ono wyglądało w praktyce.

Soundmojis na Messengerze

O nowej opcji, Messenger poinformował nas na Twitterze, dokładnie w Światowy Dzień Emoji. Zaprezentował tym samym, jak soundmojis będą działać w praktyce.

Jak widzimy, obok znanej nam już emoji, np. prezentującej klaszczące dłonie, pojawi się dźwięk braw. Usłyszy ją odbiorca wiadomości, gdy tylko otworzy wiadomość w Messengerze. Niestety, na ten moment nie wszyscy jeszcze mają dostęp do tej opcji. Jednak, gdy tylko pojawi się taka możliwość, wystarczy wybrać symbol buźki. Wówczas powinno pojawić się u nas menu, a w nim kolejny symbol, tym razem głośniczka. Powinniśmy zobaczyć podgląd soundmojis, a następnie zdecydować, czy chcemy posłać nasz komunikat dalej.

Jaki jest tego cel?

Jak twierdzi Messenger, opcja ta ma na celu zwiększenie zaangażowania wśród użytkowników. Jest to o tyle ciekawa zmiana, że młodsze pokolenia coraz bardziej doceniają treści audio i efekty dźwiękowe. A to z kolei pozwala też zyskać większe grono odbiorców. Zwłaszcza tych, którzy doceniają za wrażenia dźwiękowe inne aplikacje, w tym TikToka. Czy zatem soundmojis może w jakiś sposób pomóc marketerom w działaniach? Na pewno pozwoli je urozmaicić. A co więcej, często samo emoji nie do końca wyraża to, co chcemy przekazać, a dźwięk tak. Dlatego może to okazać się znacznie ciekawsze, a reakcji może pojawić się więcej. Poza tym, na ten moment plusów nowej opcji szukać na próżno. Należy je zatem potraktować jedynie jako urozmaicenie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail