X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest testuje możliwość przesyłania Pinów na Stories Facebooka i Instagrama

Nowa opcja, którą obecnie testuje Pinterest może nie tylko zwiększyć zaangażowanie użytkowników, ale również dobrze zadziałać PR-owo.

Pinterest testuje możliwość przesyłania Pinów na Stories Facebooka i Instagramaźródło: shutterstock.com

reklama


Trzeba przyznać, ze Pinterest wie w jaki sposób zadowolić swoich użytkowników. Widząc rosnące zainteresowanie Facebookiem i Instagramem, postanowił bowiem umożliwić im przesyłanie Pinów bezpośrednio na Stories tych serwisów.

Pinterest i testy

Nie tak dawno, na Twitterze pojawił się post z informacją, na temat testów jakie obecnie prowadzi Pinterest.

Jak widzimy, użytkownicy będą mogli wysyłać swoje Piny z poziomu platformy, na Stories gigantów. Ta zmiana wydaje się być dość prosta, natomiast może wiele zmienić. Nie wiemy też jeszcze kiedy możemy spodziewać się jej w naszym kraju, jak i innych regionach.

Po co ta zmiana?

Tak naprawdę Pinterest powodów może mieć kilka. Jednym z nich na pewno jest zmaksymalizowanie zaangażowania użytkowników. Dzięki możliwości udostępnienia Pinów na Instagramie czy Facebooku, będziemy mogli dzielić się naszymi inspiracjami, jak i pomysłami. W dodatku, być może również zachęci to tych, którzy nigdy nie korzystali lub zaprzestali korzystania z Pinteresta. Natomiast nie da się zaprzeczyć, że narzędzie to spełniało będzie również inną funkcję – PR-ową. Dlaczego? Już od jakiegoś czasu Pinterest walczy z nazewnictwem. Nie chce, aby nazywać go medium społecznościowym, a Platformą. Takie wyciągnięcie ręki do dwóch, największych gigantów może sprawiać wrażenie, że nie uważa on ich za swoich konkurentów. Możemy tak przypuszczać chociażby po wcześniejszych działaniach, promujących to nazewnictwo ze strony serwisu pełnego inspiracji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail