X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Trend: VMA – nowe nagrody muzyczne od MTV i TikToka

Już jutro odbędzie się wręczenie nagród muzycznych, na które mogli głosować użytkownicy TikToka. Było to możliwe dzięki współpracy jaką nawiązała aplikacja z MTV.

Trend: VMA – nowe nagrody muzyczne od MTV i TikTokaźródło: shutterstock.com

reklama


To musiało się wydarzyć. Aplikacja już bowiem od jakiegoś czasu zagrzewa swoje miejsce w świecie muzyki i show-biznesu. Dlatego nikogo już nie powinien dziwić fakt, że platforma nawiązała współpracę z MTV. I tak oto powstały nowe nagrody – Trend: VMA, gdzie kluczowym jurorami będą użytkownicy TikToka.

Trend: VMA

TikTok wkracza na nowe nagrody na muzycznej scenie. Powstały one we współpracy TikToka i MTV. I to właśnie użytkownicy aplikacji mogli zdecydować do kogo trafią poszczególne trofea, w różnych kategoriach, np. Przełomowa Piosenka czy Najlepszy Mashup Audio. Sama gala wręczenia nagród, zostanie zaś wyemitowana 10 września o godzinie 17:00 czasu wschodniego. Zobaczymy artystów, których znamy z licznych działań w obrębie aplikacji lub muzyki w klipach nagrywanych przez tiktokerów. Pojawią się również goście specjalni, którzy również nie powinni zawieźć nikogo, kto tego dnia zdecyduje się dołączyć na widownię online. Celem całego wydarzenia jest upamiętnienie i nagrodzenie tych twórców, którzy włożyli olbrzymi wkład w wykreowanie nowych trendów i jak czytamy na blogu TikToka – wykreowali nowe trendy w światowej popkulturze.

Zrzut ekranu

źródło: tiktok.com

TikTok ważny dla muzyki?

Obecnie TikTok jest jednym z lepszych źródeł do promocji muzyki. Co ciekawe, swoje odrodzenie przeżywają tu również starsze hity, czego doskonałym przykładem jest powrót piosenki Rasputin Boney M czy powrót na listę Top 10 przebojów Billboardu w zeszłym roku albumu Feetwood Mac z 1977. Patrząc zaś na muzyków z młodego pokolenia, świetnym przykładem jest Charlie Puth czy Jason Derulo, który za pomocą TikToka nie tylko znalazł nowych odbiorców, ale również “inspiracje” na nowe przeboje, takie jak: Savage Love, Love not war czy Take you dancing. A i koncerty artysty na platformie ogląda się całkiem przyjemnie, do czego i Was również zachęcamy, np. dziś wieczorem. ;)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail