X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wprowadził nowy sposób polubień w Stories

Nowym sposobem medium na zwiększenie zaangażowania użytkowników jest rezygnacja z polubień Stories, które lądują w DM. Instagram znalazł na to lepsze rozwiązanie.

Instagram wprowadził nowy sposób polubień w Storiesźródło: shutterstock.com

reklama


Jeżeli obecny sposób reakcji na czyjeś lub Twoje Stories, nie do końca Ci odpowiada, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Instagram wprowadził nowe rozwiązanie, dzięki któremu polubienia Stories nie będą lądować w DM. Gdzie zatem będą się pojawiać?

Bez wiadomości w skrzynce odbiorczej

Obecny stan rzeczy może irytować. Zwłaszcza wtedy, gdy nasze Stories robi furorę, a w naszej skrzynce odbiorczej ląduje cała masa wiadomości bez treści. Znajduje się w niej bowiem jedynie symbol reakcji, na jaką zdecydował się odbiorca. Użytkownikom nie do końca podobała się ta opcja. Dlatego Instagram postanowił wprowadzić zmiany. Od teraz, na dole Stories pojawi się serce, za pomocą którego będzie można polubić relację. Jednak nie będzie ona trafiała do DM. Twórca dostanie możliwość zobaczenia ich dopiero w statystykach dotyczących Stories. Tak przynajmniej wynika z posta na Twitterze, opublikowanego przez Adama Mosseri.

Co wniesie ta zmiana?

Zmiana, chociaż na pierwszy rzut oka niewielka, może przynieść korzyści. Pierwszą jest zdecydowanie mniejszy bałagan w skrzynce odbiorczej. Do tej pory bowiem było tak, że każda reakcja przekładała się na nową wiadomość. Przez co bardzo często ciężko było znaleźć tę, która nie jest jedynie reakcją, a zwykłą wiadomością. Drugą zaś korzyścią jest zwiększenie zaangażowania odbiorców. Obecnie nie wszyscy użytkownicy decydują się na reakcję na Stories, aby nie znaleźć się w DM. Gdy nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone, użytkownicy nie będą czuć tego dyskomfortu.

Nowy przycisk jest już powoli wdrażany dla wszystkich użytkowników, na całym świecie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail