X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Messenger wprowadza nowe skróty w aplikacji, aby ułatwić komunikację

Użytkownicy w prostszy sposób mogą komunikować znajomym informacje na temat wydarzeń czy po prostu się integrować. Sprawdź jak ich używać!

Messenger wprowadza nowe skróty w aplikacji, aby ułatwić komunikacjęźródło: shutterstock.com

reklama


Messenger — skróty w aplikacji: Na komunikatorze od firmy Meta, pojawi się kilka ciekawych zmian. W głównej mierze, będą one polegać na uprawnieniu nawigacji w obrębie aplikacji. A ich zadaniem będzie usprawnienie komunikacji między użytkownikami.

Messenger — skróty w aplikacji

Messenger ogłosił ostatnio wprowadzenie kilku ciekawych skrótów. Dzięki nim, łatwiej będzie udostępniać ogłoszenia, dokonywać płatności czy aktywować niektóre z opcji, jakie posiada aplikacja. I to wszystko w możliwe jak najkrótszym czasie, jedynie za pomocą kilku kliknięć.

Jak czytamy na stronie Messengera, obecnie skróty w aplikacji występują w dwóch formach. Pierwsza z nich, to użycie @ i dopisanie komendy, np. @everyone. Dzięki takiemu komunikatowi, wiadomość rozsyłana jest do wszystkich na czacie. Oznacza to, że każda wiadomość wysłana na czacie grupowym, będzie widoczna dla wszystkich. Jej funkcja będzie podobna do tych, znanych z innych aplikacji, czyli zachęcenie do zwrócenia uwagi na komunikat, jak również do udzielenia odpowiedzi. Dzięki temu również łatwiej jest podkreślić kluczowe ogłoszenia w grupach.

Screen pokazujący nową opcję skróty na Messengerze.

źródło: messengernews.fb.com

Ale to nie koniec skrótów. Oprócz @everyone, pojawi się także możliwość skorzystania z @silent, @gif, @pay oraz @shrug. Pierwszy skrót, @silent, ograniczy dostęp do wiadomości członkom czatu, @gif pozwoli wyszukać odpowiednie GIF-y, a @pay łatwiejszy sposób na to, aby dokonać rozliczeń finansowych z innymi członkami grupy. Istnieje również trzeci rodzaj oznaczenia @shrug i @tableflip. Odpowiadają on za automatyczne dodawanie emotikon. Dzięki temu, nie trzeba wpisywać ich ręcznie lub szukać online tylko po to, aby je skopiować.

Czytaj więcej: Pokolenie Z starzeje się szybciej niż Millenialsi. Winne social media 

A to dopiero początek

Messenger sugeruje, że wprowadzone skróty to dopiero początek. Jak twierdzi Meta, pojawi się ich więcej i mają one jeszcze bardziej ułatwić komunikacje między użytkownikami. I oznaczać najważniejsze wątki w wiadomościach. Z pewnością również zmiany te się przyjmą, a co więcej, mogą przyjrzeć się im również inne aplikacje. Chociaż podobne ułatwienia są już dostępne na innych komunikatorach.

Natomiast warto dodać, że dzięki takim rozwiązaniom, użytkownicy w prostszy i szybszy sposób mogą komunikować swoim znajomym informacje na temat organizowanych wydarzeń czy po prostu się integrować. Podobnie wygląda kwestia pozostałych skrótów, one również usprawnią komunikację. A gdy już wejdą w nawyk, staną się czymś niezwykle przydatnym.

Może Cię także zainteresować: Rola AI w systemach antyplagiatowych 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail