X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Messenger wprowadza nowe skróty w aplikacji, aby ułatwić komunikację

Skróty, które pojawią się w najbliższym czasie na Messengerze, mogą znaczenie ułatwić komunikację i funkcjonowanie aplikacji. Oto czego możemy spodziewać się na początek.

Messenger wprowadza nowe skróty w aplikacji, aby ułatwić komunikacjęźródło: shutterstock.com

reklama


Na komunikatorze od firmy Meta, pojawi się kilka ciekawych zmian. W głównej mierze, będą one polegać na uprawnieniu nawigacji w obrębie aplikacji. A ich zadaniem będzie usprawnienie komunikacji między użytkownikami.

Skróty w aplikacji

Messenger ogłosił ostatnio wprowadzenie kilku ciekawych skrótów. Dzięki nim, łatwiej będzie udostępniać ogłoszenia, dokonywać płatności czy aktywować niektóre z opcji, jakie posiada aplikacja. I to wszystko w możliwe jak najkrótszym czasie, jedynie za pomocą kilku kliknięć.

Jak czytamy na stronie Messengera, obecnie skróty w aplikacji występują w dwóch formach. Pierwsza z nich, to użycie @ i dopisanie komendy, np. @everyone. Dzięki takiemu komunikatowi, wiadomość rozsyłana jest do wszystkich na czacie. Oznacza to, że każda wiadomość wysłana na czacie grupowym, będzie widoczna dla wszystkich. Jej funkcja będzie podobna do tych, znanych z innych aplikacji, czyli zachęcenie do zwrócenia uwagi na komunikat, jak również do udzielenia odpowiedzi. Dzięki temu również łatwiej jest podkreślić kluczowe ogłoszenia w grupach.

Screen pokazujący nową opcję skróty na Messengerze.

źródło: messengernews.fb.com

Ale to nie koniec skrótów. Oprócz @everyone, pojawi się także możliwość skorzystania z @silent, @gif, @pay oraz @shrug. Pierwszy skrót, @silent, ograniczy dostęp do wiadomości członkom czatu, @gif pozwoli wyszukać odpowiednie GIF-y, a @pay łatwiejszy sposób na to, aby dokonać rozliczeń finansowych z innymi członkami grupy. Istnieje również trzeci rodzaj oznaczenia @shrug i @tableflip. Odpowiadają on za automatyczne dodawanie emotikon. Dzięki temu, nie trzeba wpisywać ich ręcznie lub szukać online tylko po to, aby je skopiować.

A to dopiero początek

Messenger sugeruje, że wprowadzone skróty to dopiero początek. Jak twierdzi Meta, pojawi się ich więcej i mają one jeszcze bardziej ułatwić komunikacje między użytkownikami. I oznaczać najważniejsze wątki w wiadomościach. Z pewnością również zmiany te się przyjmą, a co więcej, mogą przyjrzeć się im również inne aplikacje. Chociaż podobne ułatwienia są już dostępne na innych komunikatorach.

Natomiast warto dodać, że dzięki takim rozwiązaniom, użytkownicy w prostszy i szybszy sposób mogą komunikować swoim znajomym informacje na temat organizowanych wydarzeń czy po prostu się integrować. Podobnie wygląda kwestia pozostałych skrótów, one również usprawnią komunikację. A gdy już wejdą w nawyk, staną się czymś niezwykle przydatnym.

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail