X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ukryj swoje IP i zadbaj o swoje bezpieczeństwo w podróży

Wielkimi krokami zbliża się upragniona przez nas majówka. A wraz z nią, czas na podróże, które specjalnie na tę okazję odkładaliśmy. Musimy jednak pamiętać, aby w ich trakcie zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, np. poprzez ukrycie IP.

Ukryj swoje IP i zadbaj o swoje bezpieczeństwo w podróżyźródło: shutterstock.com

reklama


Niebawem wielu Polaków wyruszy na majówkę. W czasie podróży trzeba zatroszczyć się o wiele szczegółów, w tym również cyfrowe bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W podróży użytkownik smartfona bądź notebooka łączy się z bardzo dużą liczbą publicznych sieci Wi-Fi. Jego adres IP może służyć chociażby do śledzenia miejsca pobytu. Oczywiście można uniknąć takiej sytuacji ukrywając adres IP.

Za każdym razem, kiedy właściciel przenośnego terminala łączy się z Internetem, jego urządzeniu przypisywany jest adres IP, czyli ciąg cyfr i miejsc dziesiętnych identyfikujących urządzenie i lokalizację (kraj, miasto, aż do poziomu szczegółowości kodu pocztowego). Wraz ze zmianą pobytu adres IP odpowiednio się zmienia. Publiczny adres IP jest unikalny i widoczny dla wszystkich w Internecie.

Dlaczego warto ukrywać swój adres IP

Specjaliści z firmy Bitdefender wymieniają co najmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć ukrycie adresu IP podczas pobytu poza domem.

  • Użytkownik pozostaje anonimowy i utrudnia śledzenie swojej aktywności online oraz nie udostępnia danych osobowych.
  • Zabezpieczenie przed profilowaniem i monitorowaniem. Ukrywanie adresu IP jest pierwszym krokiem do powstrzymania brokerów danych przed gromadzeniem informacji. W ten sposób unika się śledzenia przez instytucje rządowe. W wielu państwach organy ścigania bądź służby specjalne monitorują aktywność internatów, aby wytropić potencjalnych przestępców oraz dysydentów.
  • Czasami dostęp do treści jest blokowany przez niektóre państwa. Niezależnie od tego czy chodzi o pracę bądź rozrywkę, cyfrowi nomadzi muszą omijać ograniczenia geograficzne, aby korzystać ze stron internetowych lub usług strumieniowania.

Jak ukryć swój adres IP podczas podróży?

Telefon trzymany w rękach

źródło: unsplash.com

Zdaniem specjalistów z Bitdefendera najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z usługi VPN (Virtual Private Network), która szyfruje wszystkie dane wysyłane i odbierane przez urządzenie i kieruje ruch przez serwer w innej lokalizacji.

Jak ukryć adres IP za pomocą VPN?

  • Wybór planu VPN
  • Pobranie aplikacji VPN na urządzenie (Windows, Mac iOS i Android, do 10 urządzeń)
  • Zainstalowanie aplikacji VPN i jej uruchomienie
  • Wybór lokalizację serwera. Nowy adres IP będzie adresem tego serwera.
  • Włączenie VPN

 

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail