X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najciekawsze reklamy świąteczne 2022

W przedświątecznym nastroju prezentujemy zestawienie kilku reklam, które wzruszają, dają do myślenia, a także bawią i wpadają w ucho.

Najciekawsze reklamy świąteczne 2022źródło: shutterstock.com

reklama


Zazwyczaj jako telewidzowie, radiosłuchacze i internauci robimy wszystko, co się da, by uniknąć nadmiaru reklam. Jednak okres świąteczny to wyjątkowy czas, kiedy wcale nie chcemy za wszelką cenę pomijać reklam, bo wiele z nich jest naprawdę ciekawych, pięknych i wartościowych. Prezentujemy nasze zestawieniem najlepszych kampanii bożonarodzeniowych tego roku.

Zobacz wokół siebie to, co najważniejsze | Allegro

Najlepsze reklamy świąteczne to te, które mają wielką siłę oddziaływania i poruszają emocje odbiorców, a wszystko za sprawą wiarygodnych i realistycznych historii. W tym szczególnym, świątecznym okresie doceniane są nie tylko te reklamy, które bawią, ale też te, które wzruszają. Ważne, by niosły pozytywny przekaz. Po mistrzowsku robi to Allegro, które i w tym roku przygotowało spot chwytający za serce, który przypomina o tym, co w święta najważniejsze – o bezinteresownym dawaniu radości innym.

Goed eten is samen eten – dobry posiłek to wspólny posiłek | PLUS Supermarkt

Holenderska sieć supermarketów PLUS w swojej kampanii przypomina, że święta są dla niektórych trudnym czasem. Tak właśnie jest w przypadku Gio – nastolatka, który nie może sobie poradzić ze stratą ojca i zmianami, które nastały w jego rodzinie. Jednak święta stwarzają też niezwykłą okazję, by dać szansę bliskim i dzięki drobnym gestom zażegnać rodzinne konflikty.

Gifts they’ll always remember – prezenty, które zapamiętają na zawsze | Barbour

Zagraniczne marki wyemitowały ciekawe reklamy świąteczne. Jedną z takich, które zwracają uwagę jest historia Misia Paddingtona, który postanowił zrobić unikalny prezent sąsiadowi. Miś wybrał kurtkę Barbour, która zyskała drugie życie dzięki programowi Re-loved. W ten sposób marka promuje usługi, mające na celu przedłużanie żywotności używanej odzieży. Na uwagę zasługują też animacje, które starannie odtwarzają charakterystyczny styl ilustratorki książek Michaela Bonda – Peggy Fortnum.

Na gryzące pytania – Milusi Sweter | Amazon

Przyzwyczailiśmy się, że bożonarodzeniowe reklamy są przesycone magią świąt. Amazon wyróżnia się na ich tle, ponieważ troszkę odczarowuje święta, które wielu kojarzą się ze… wścibskimi pytaniami bliskich o życie osobiste. Nie każdy jest na tyle asertywny, by poradzić sobie z natrętnymi babciami, wujkami, kuzynami i innymi członkami rodziny, dlatego Amazon zaproponował oryginalne rozwiązanie. Jakie? Zobaczcie sami!

By każdy miał się dobrze w te święta | T-Mobile

Oryginalnie do tematyki kampanii świątecznych podeszła też marka T-Mobile prezentując bardzo życiową historię, z którą wielu może się utożsamiać. Nie ma w niej Mikołaja, reniferów i świątecznych prezentów, jest za to przypomnienie, że każdy potrzebuje wsparcia i zachęta, by zadbać, by każdy miał dobrze w te święta.

Dbajmy o siebie nawzajem | Clovin

Pozytywne przesłanie znajdziemy też w reklamie marki Clovin, która w te święta przypomina, iż dbanie o siebie i o świat nie powinno ograniczać się do kilku dni w roku, bo najbardziej wartościowych prezentów nie da się zapakować i umieścić pod choinką. Dużo ważniejsze są drobiazgi, które tworzą naszą codzienność.

Chcę do woli, poświęcić się do reszty graniu na konsoli | Media Expert

Nie wszystkie reklamy muszą nieść wartościowy przekaz. Czasem wystarczy sympatyczna reklama, która bawi i wprowadza odbiorców w świąteczny nastrój. Na taki materiał postawiła właśnie marka Media Expert. Komentarze internautów pokazują, że piosenka, która wpada w ucho, a jednocześnie nie irytuje to strzał w dziesiątkę!

Wyrażaj siebie | Modivo

Marka Modivo w tym roku postawiła na dość nieoczekiwane rozwiązanie i w swoich materiałach reklamowych zachęca, by celebrować wydarzenia po swojemu. To już kolejny spot z cyklu reklam inspirujących do odnalezienia własnego stylu, nie tylko w modzie. Jak czytamy w opisie wideo, stół jest metaforą miejsca spotkań, a pomimo faktu, że kampania wychodzi w okresie świątecznym, nie jest bezpośrednim nawiązaniem do Świąt. Mimo to postanowiliśmy zamieścić ją w naszym zestawieniu.

Czy wśród zaprezentowanych kampanii znalazły się Twoje ulubione reklamy? A może widział_ś takie, które powinny znaleźć się w tym zestawieniu?

Życzymy pięknych Świąt!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail