X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Podcasty o psach – wiedza i ciekawostki

Podcast o czworonogu podczas spaceru z nim? Czemu nie! Oto lista podcastów, które poruszają różne tematy związane z psami.

Podcasty o psach – wiedza i ciekawostkiźródło: unsplash.com

reklama


W polskich domach żyje około 7 mln psów, lecz choć właśnie z tymi zwierzętami najczęściej mieszkamy, to często nie jesteśmy świadomi potrzeb gatunkowych naszych czworonożnych przyjaciół i nie potrafimy się z nimi prawidłowo komunikować. Tymczasem wiedza, którą dostarczają podcasty o psach, pomaga zrozumieć psiaki, nawiązać z nimi bliższe relacje, a także radzić sobie z problemami. To świetna propozycja dla każdego obecnego lub przyszłego opiekuna psa!

Szczeka, merda, mówi

podcast Szczeka, merda, mowi

źródło: spotify.com

Podcast o psach „Szczeka, merda, mówi” prowadzą doświadczeni trenerzy psów i behawioryści – Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków. To miłośnicy czworonogów, którzy z ogromnym entuzjazmem dzielą się swoją wiedzą zarówno w podcastach, jak i w publikowanych przez nich książkach oraz na prowadzonych przez nich szkoleniach. Dlatego słuchając nagrań, można być pewnym, że przekazywane informacje bazują na naukowych podstawach i latach praktyki.

Psiemielone

podcast Psiemielone

źródło: spotify.com

Dużo wiedzy na temat opieki nad psami przekazuje kolejny podcast o psach prowadzony przez behawiorystów i trenerów psów – „Psiemielone”. Mateusz Morus ze szkoły dla psów SayWoof i Pamela Manduk ze szkoły Pieskie Maniery rozmawiają o technikach szkoleniowych, o dobrostanie psów, o psim fitnessie i wielu innych fascynujących zagadnieniach. Cała wiedza jest podana w przyjaznej, zrozumiałej formie.

Kochamy Psy

podcast Kochamy Psy

źródło: spotify.com

„Kochamy Psy” to kanał, na którym można znaleźć mnóstwo niezwykle ciekawych rozmów z miłośnikami psów, którzy zawodowo lub hobbistycznie zajmują się czworonogami. Wśród gości są między innymi lekarze i technicy weterynarii, sędziowie kynologiczni, hodowcy psów, behawioryści, zoofizjoterapeuci, instruktorzy i zawodnicy agility oraz innych sportów kynologicznych, a także trenerzy szkolenia psów. Każdy z nich dzieli się ze słuchaczami wiedzą na temat psów, doświadczeniem w pracy ze zwierzakami i licznymi ciekawostkami.

O psie

podcast O psie

źródło: spotify.com

„O psie” to podcast, który tworzy Ela Wojciechowska – zoopsycholog, trener psów oraz instruktor nosework. Nagrania są źródłem praktycznych informacji na temat opieki nad psami, a także kopalnią ciekawostek o czworonogach. Chcesz wiedzieć, czy psy widzą w ciemnościach? Czy potrafią oddychać i węszyć jednocześnie? A także jak węch pozwala im odnaleźć… zwłoki pod wodą, to koniecznie posłuchaj tego podcastu.

Psie sprawy

podcast Psie sprawy

źródło: spotify.com

Podcasty o psach poruszają wiele ciekawych tematów ze świata czworonogów. Nie inaczej jest w przypadku podcastu „Psie sprawy”. W kolejnych odcinkach omawiane są takie zagadnienia, jak spacery dekompresyjne, szkolenia psów metodą klikerową, psi masaż czy praca z psami reaktywnymi. Podcast o psach dostarcza też mnóstwo praktycznych porad dotyczących tego jak wychować szczeniaka na sportowca, jak przygotować psiaka na wyjazd,  jak nauczyć psa odpoczywać i wiele innych wskazówek.

Pies do kwadratu

podcast Pies do kwadratu

źródło: spotify.com

„Pies do kwadratu” to stosunkowo nowy, ale bardzo obiecujący kanał. Podcast koncentruje się na sportach kynologicznych, więc powinien zaciekawić Cię, jeśli rozpoczynasz przygodę z obedience, agility, canicross i innymi rodzajami aktywności uprawianych z psiakami lub chcesz poszerzyć posiadaną wiedzę na ten temat. W poszczególnych odcinkach znajdziesz praktyczne wskazówki między innymi na temat tego, jak przygotować się do zawodów, jak radzić sobie ze stresem, jak komunikować się z psem podczas sportowych aktywności, jak budować pewność siebie u czworonogów czy też jak planować treningi.

Surowe radio

podcast Surowe Radio

źródło: spotify.com

Kolejny proponowany przez nas podcast o psach, czyli „Surowe radio” to skarbnica wiedzy na temat żywienia czworonogów. Wśród tematów poruszanych przez specjalistów w dziedzinie żywienia i dietetyki zwierząt są zagadnienia dotyczące niezbędnych dla zdrowia psów składników odżywczych, optymalnych metod żywienia, otyłości wśród zwierząt, alergii pokarmowych i wiele więcej. Właściwe żywienie zwierząt jest podstawą ich zdrowia i dobrej kondycji, więc tematem powinien zainteresować się każdy opiekun psa.

Wymienione przez nas podcasty o psach poruszają różne zagadnienia z psiego świata. Jednak jeśli masz apetyt na więcej, to sprawdź takie podcasty jak „Rodzicielstwo pieskości”, „Psia Stacja”, „DoggyBoom”, „Best Friends”, „Piesowisko” czy „Woof Podcast”. Mamy nadzieję, że każdy miłośnik czworonogów znajdzie na naszej liście ciekawy podcast!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail