X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Awatary Meta – Twoje wirtualne alter ego od teraz dostępne także w połączeniach wideo

Nie musisz już martwić się o dyskomfort przed kamerą. Meta daje Ci możliwość wyrażenia siebie za pomocą wirtualnych awatarów, które odzwierciedlają Twoje ruchy, mimikę i gesty.

Awatary Meta – Twoje wirtualne alter ego od teraz dostępne także w połączeniach wideoźródło: about.fb.com

reklama


Meta ogłosiła innowacyjną funkcję, która zrewolucjonizuje sposób prowadzenia rozmów wideo na Instagramie i Messengerze. Teraz użytkownicy, którzy nie czują się pewnie przed kamerą lub po prostu preferują zachować prywatność w danym momencie, będą mieć możliwość skorzystania z animowanych awatarów.

Bez fryzury? Bez obaw!

Wirtualne odpowiedniki mogą wyglądać jak odbicie nas samych, dzięki możliwości renderowania postaci na podstawie naszych własnych zdjęć. Do wyboru są jednak także postacie m.in. psa, kota, a nawet lamy. Ponadto awatary będą reagować na mimikę twarzy użytkownika w czasie rzeczywistym, co oznacza, że rozmowy nie będą przypominać konwersacji ze zwykłym obrazem 2D. Awatary mogą poruszać ustami, mrugać i uśmiechać się w dokładnie tym samym momencie co rozmówca.

awatar od Meta

źródło: about.fb.com

We wpisie promującym nową funkcję Meta pisze o sytuacji, z która z pewnością wielu z nas może się utożsamić.

„Przypomnij sobie te momenty, gdy niespodziewanie dzwoni do Ciebie ktoś, a Ty właśnie stajesz w szranki z niepokorną fryzurą. Zazwyczaj nie jesteśmy wtedy gotowi, by wystąpić przed kamerą. Teraz, dzięki awatarowi od Meta, możemy cieszyć się rozmową, podczas gdy rozmówca w dalszym ciągu może nas widzieć – choćby pośrednio”.

Aby użyć funkcji awatara podczas rozmów, wystarczy zaledwie kilka prostych kroków. Do stworzenia wirtualnej postaci posłuży Kreator awatarów dostępny na Facebooku. Po dostosowaniu awatara możesz swobodnie korzystać z niego podczas rozmów wideo. Konieczne jest też kliknięcie przycisku „Awatar” na pasku narzędzi w trakcie nawiązywania połączenia. Wtedy awatar pojawi się na ekranie, a Twoja twarz zostanie ukryta.

Awatary w nowym wydaniu

Meta ogłosiła również, że każdy będzie mógł wykorzystać swojego osobistego awatara do tworzenia animowanych naklejek. Użytkownicy otrzymają możliwość publikowania ich w komentarzach na Facebooku, a także w prywatnych wiadomościach na Instagramie i Messengerze. Naklejki te mogą przedstawiać awatary wykonujące określone ruchy, np. machanie, oklaski czy taniec.

awatary Meta

źródło: about.fb.com

W komunikacie podkreślono także, że firma dąży do stworzenia spójnego stylu awatarów na wszystkich platformach należących do Meta. Ostatecznym celem jest odejście od wyolbrzymionych i karykaturalnych głów, dotychczasowych awatarów, które wielokrotnie były obiektem krytyki ze strony społeczności. Teraz użytkownicy będą mieli okazję zobaczyć awatary w nowym świetle, z realistycznym wyglądem, który doda autentyczności wirtualnym interakcjom.

Nowe funkcje awatarów są dostępne zarówno dla posiadaczy systemu Android, jak i iOS.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail